Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 22 czerwca. Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza
16/10/2023 - 14:20

Nowy Sącz jeszcze liczy... Kiedy poznamy wyniki wyborów parlamentarnych?

Nowosądeczanie czekają z niecierpliwością na ostateczne – końcowe wyniki głosowania mieszkańców w wyborach parlamentarnych 2023. Kto wejdzie do Sejmu, a kto do Senatu, jakie są wyniki referendum? Państwowa Komisja Wyborcza systematycznie publikuje dzisiaj cząstkowe wyniki. Nowy Sącz jeszcze liczy. Kiedy można spodziewać się wyników ze stolicy Sądecczyzny?

Przypomnijmy, że w niedzielę w Nowym Sączu pracowały 53 Obwodowe Komisje Wyborcze i tyle było otwartych lokali wyborczych. Nowosądeczanie pytają – kiedy będą znane wyniki wyborów parlamentarnych i wyniki referendum w mieście?

O to zapytaliśmy Marię Ziębę, dyrektora nowosądeckiej Delegatury Państwowej Komisji Wyborczej.

- Nowy Sącz jeszcze liczy głosy, oddane przez wyborców – powiedziała „Sądeczaninowi” Maria Zięba. – Niestety, są stwierdzane w protokołach z wyborów do Sejmu oraz Senatu, jak i też w protokołach z głosowania referendalnego różne uchybienia w treści opisowej, jak i w treści arytmetycznej. Niestety, takie rozbieżności nie mogą istnieć w protokołach, dlatego członkowie obwodowych komisji wyborczych ponownie wracają do lokalu, w którym w niedzielę pracowali i od nowa dokonują prawidłowych obliczeń wartości arytmetycznych. Liczymy na to, że do godz. 16 dzisiaj (poniedziałek) – mówiąc kolokwialnie „zamkniemy” cały okręg nr 14 w tym miasto Nowy Sącz. Są to tylko moje oczekiwania.

Maria Zięba uczula, że jeśli, ponownie, któryś z protokołów zostanie błędnie przygotowany, czy dane arytmetyczne źle przeliczone to cała procedura się, niestety wydłuży.

Jak mówi dyrektor nowosądeckiej delegatury PKW wyniki (Sejm, Senat, referendum) mogą być znane we wtorek.

([email protected], fot. IM), © materiał chroniony prawem autorskim.Dziękujemy za przesłanie błędu