Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 20 maja. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny
19/04/2024 - 07:10

Iwona Grzebyk-Dulak wygra wybory na burmistrza w Krynicy? Ten filmik i pomysł to już hit! [WIDEO]

Jedna już wybory wygrała i niebawem zasiądzie na fotelu burmistrza, drugą jeszcze czeka walka w kolejnej turze. Obydwie chcą połączyć siły. Burmistrz Krynicy Morskiej Sylwia Szczurek i Iwona Grzebyk-Dulak, która chce przejąć stery w Krynicy-Zdrój, zamierzają wykorzystać potencjał turystyczny obydwu miejscowości.

Dwie Krynice wspólne wizje, takie hasło promują Sylwia Szczurek, burmistrz  Krynicy i Iwona Grzebyk-Dulak, która  zamierza przejąć władzę w Krynicy-Zdrój.

Już teraz obydwie panie promują turystyczne walory siostrzanych z nazwy miejscowości i  w filmiku na Tik Toku.   

Czytaj też Przegrał pierwszą turę o fotel burmistrza Krynicy. Kogo poprze teraz Dariusz Reśko. Lepszy Ryba czy Grzebyk-Dulak? 

- Krynica to nie tylko morze piasek i jod – mówi Iwona Grzebyk Dulak.  - Krynica to nie tylko góry narty  i pijalnie wody. Krynica to przede wszystkim ludzie - dodaje Sylwia Szczurek. Oni są dla nas najważniejsi - puentuje Grzebyk-Dulak.

Sylwia Szczurek, nowa burmistrz Krynicy Morskiej uzyskała w wyborach 72 procent poparcia i pokonała byłego burmistrza. Jej historia jest podobna do Iwony Grzebyk-Dulak, bo też była radną tej kadencji.

Pora na kobiety w polityce

Iwonie Grzebyk- Dulak kibicuję całym sercem. Teraz w polityce jest czas na kobiety. Bo mu udowodniamy,  że jesteśmy wielozadaniowe, bardzo pracowite i ze swej natury empatyczne, co przekłada się w podejściu do ludzi, w przypadku zarządzania samorządem chodzi o podejściu do mieszkańców – mówi  

Zaangażowałam się u was w  wyborczą kampanię, bo myślę, że z panią Iwoną jesteśmy do siebie podobne. Ja wygrałam wybory w pierwszej turze i z dosyć dużą przewagą. Zależy  mi na tym, żeby w Krynicy w górach  zwyciężyła również kobieta - mówi Sylwia Szczurek.

To co nie udało się z obecną władzą w Krynicy, uda się z Iwoną Grzebyk Dulak

Dlaczego? Bo współpraca z obecnym burmistrzem nie układała się pomyślnie. Plany były takie, żeby dzieci z niezamożnych rodzin z waszego uzdrowiska przyjechały do nas, nad morze. Było już wszystko ustalone. Na trzy dni przed wyjazdem zastępca pana burmistrza  Ryby nie dopilnował formalności i dzieci do nas nie dotarły. Szkoda, bo nasze obydwie Krynice mają  ogromny turystyczny potencjał. Wy macie góry, my mamy morze. Są rodziny, których nie stać na to, żeby wysłać dzieci w tak atrakcyjne miejsca na wypoczynek.Podjęcie współpracy siostrzanych miast na pewno wniosłoby w życie mieszkańców wiele dobrego. Ja już wiem, że jeśli u was wygra  Iwona Grzebyk-Dulak, na pewno ta współpraca będzie kontynuowana w taki sposób, w jaki powinna wyglądać od dawna. - dodaje burmistrz Krynicy Morskiej.

Ostateczne starcie

Czy  kandydatka na burmistrza Krynicy będzie mogła zrealizować swój  plan  podjęcia współpracy z samorządową gminą wybrzeża? Wszystko zależy od tego, czy wyjdzie zwycięsko z drugiej tury wyborów,  w której zmierzy się dotychczasowym włodarzem uzdrowiska, Piotrem Rybą. Ostateczne starcie już w niedzielę 21 kwietnia. W czwartek 18 kwietnia zaplanowaliśmy debatę między Iwoną Grzebyk-Dulak a Piotrem Rybą. Niestety, obecny burmistrz zrezygnował z udziału. ([email protected])

Artykuł sponsorowanyDziękujemy za przesłanie błędu