Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 czerwca. Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
26/02/2024 - 13:30

Prawo i Sprawiedliwość podjęło decyzję! Iwona Mularczyk znów kandydatką na prezydenta Nowego Sącza [WIDEO]

Znamy oficjalnie czwartego kandydata na prezydenta Nowego Sącza. Jak się okazuje, Prawo i Sprawiedliwość drugi raz z rzędu stawia na Iwonę Mularczyk. Szczegóły poznaliśmy podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.

Iwona Mularczyk kandydatka na prezydenta Nowego Sącza

Wybory samorządowe coraz bliżej. Poznajemy kolejnych kandydatów, którzy stoczą bój o prezydenturę w Nowym Sączu. Swój start zapowiedzieli już Ludomir Handzel oraz Ryszard Nowak, który w przeszłości rządził miastem przez 12 lat. W sobotę dołączył do nich również Ryszard Wilk.

W poniedziałek konferencję prasową zorganizowało z kolei Prawo i Sprawiedliwość. Partia postanowiła postawić na Iwonę Mularczyk. - To osoba powszechnie w Nowym Sączu znana. Jest oddana mieszkańcom i regionowi całym sercem - mówił poseł Patryk Wicher, który ma czuwać nad przebiegiem całej kampanii.

- Dziękuję, że zostałam obdarzona mandatem zaufania. Te wybory to obrona Nowego Sącza przed tym, co dzieje się w tym momencie i co mu zagraża. Upadek spółek komunalnych, dewastacja budżetu czy sytuacja z niedokończonymi inwestycjami, które są pośmiewiskiem i tematem kpin w całej Polsce. Kiedyś nazywaliśmy to miasto sercem naszego regionu, chciałabym żeby ono rzeczywiście tutaj wróciło - mówiła Iwona Mularczyk.

Ruszył bój o Nowy Sącz

Jak dodawała, obecnie miastu brakuje współpracy z sąsiednimi gminami. Przyszły prezydent powinien być według niej otwarty na mieszkańców. - Samorząd ma łączyć, a nie dzielić. Mam nadzieję, że te wybory pokażą jakiego Nowego Sącza chcą mieszkańcy - dodawała.

Głos zabrał również były poseł, startujący obecnie do sejmiku - Jan Duda. Tłumaczył, że to bardzo dobra kandydatura. - Na pewno Iwona z Nowego Sącza uczyni stolicę regionu, tak, jak na to zasługuje. Jest najlepszym kandydatem na prezydenta - stwierdził.

Przypomnijmy, że Iwona Mularczyk jest radną. Do maja 2022 roku była przewodniczącą rady miasta. To jej drugi start w wyborach prezydenckich. W 2018 roku przegrała w drugiej turze z Ludomirem Handzlem. Poparło ją wówczas nieco ponad 15 tysięcy osób. Jej konkurent zebrał ponad 21 tysięcy głosów. 

Dowiedzieliśmy się również, że pod koniec tygodnia powinni być znani kandydaci PiS do rady miasta. Planowana jest też konwencja. Cały zapis konferencji znajduje się w materiale filmowym. ([email protected], fot.: Mateusz Pogwizd, wideo: GN)Dziękujemy za przesłanie błędu