Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 21 maja. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
20/03/2024 - 11:25

Były wójt Podegrodzia Stanisław Łatka znów walczy o to stanowisko

Nie tylko Małgorzata Gromala ma ambicję powrócić na stanowisko wójta gminy Podegrodzie. W szranki o funkcję gospodarza bowiem stanął i z nią, i z obecnym wójtem Stanisławem Banachem Stanisław Łatka, który piastował fotel szefa samorządu w latach 2004 – 2010.

Stanisław Łatka w kadencji 1998-2002 zasiadał w radzie gminy Podegrodzie, w której sprawował funkcję przewodniczącego Komisji Budżetowej i Komisji Rewizyjnej. W 2006 roku został wybrany na wójta Podegrodzie. Wtedy startował z Komitetu Wyborczego Wyborców Budżet i Odpowiedzialność, popieranego przez Prawo i Sprawiedliwość, ale sam do PiS nie należał. Zdobył 1 483 głosów (31,46 procent) ogrywając m.in. późniejszą wójt Małgorzatę Gromalę, która wtedy zgarnęła głosów 986.

W kolejnych wyborach – w 2010 roku Łatka ubiegał się o reelekcję – spod tego samego szyldu KWW, ale tym razem musiał ustąpić Gromali. W pierwszej turze Łatka zdobył 2 315 głosów a Gromala – 2 500. To było za mało, by rozstrzygnąć wybory przy pierwszym podejściu, ale już w dogrywce Łatka musiał ustąpić pola Gromali z wynikiem 48,64 procent poparcia do 51,36 procent.

W 2014 roku Łatka startował z listy KW PiS z pozycji numer w okręgu numer 1 - Podegrodzie, Łącko do rady powiatu, ale mandatu nie wywalczył. Nie udało mu się też w 2018 roku zdobyć mandatu radnego gminy Podegrodzie.

Kandydat ma wykształcenie wyższe techniczne inż. pożarnictwa – Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie – 1996 r. W 2010 roku zakończył studia podyplomowe – zarządzanie i aspekty prawne w administracji – Wyższa Szkoła Biznesu-National-Louis University w Nowym Sączu. Ma też studia podyplomowe – bezpieczeństwo i higiena pracy – Wyższa Szkoła Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim. 

To oni chcą zostać radnymi gminy Podegrodzie. Zobacz listy wszystkich 7 komitetów

Od 2018 do 2019 roku pracował w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział Kraków Rejon Nowy Sącz jako specjalista ds. administracyjnych i zaplecza technicznego. Od kwietnia 2019 jest zatrudniony w Izbie Administracji Skarbowej w Krakowie. Po zdanym egzaminie jestem pracownikiem korpusu służby cywilnej, obecnie pracuje w Urzędzie Skarbowym w Nowym Sączu.

W wyborach samorządowych 2024 startuje na wójta Podegrodzia z własnego komitetu a hasło jego kampanii brzmi: „Mieszkańcy siłą naszej gminy”.

Co według łatki jest najważniejsze dla mieszkańców gminy Podegrodzie i dla całego podegrodzkiego samorządu? - Troska o bezpieczeństwo mieszkańców przez dalszą rozbudowę infrastruktury drogowej, chodników i oświetlenia oraz doposażenie jednostek OSP w samochody i sprzęt. Ochrona środowiska w zakresie dalszej rozbudowy gospodarki wodno-ściekowej i realizacji w szerokim zakresie programu „Czyste powietrze” – wylicza. 

Podegrodzie: robią megaspinacz dla rowerzystów. Połączą tak aż trzy gminy

Jednocześnie podkreśla też konieczność poprawy bazy rekreacyjno-wypoczynkowej i edukacyjnej w gminie (sale gimnastyczne, ścieżki rowerowe) i utworzenie wiejskich klubów seniora dostępnych dla wszystkich mieszkańców. Łatka kładzie też nacisk na aktualizację planu zagospodarowania gminy. ([email protected] Fot.: archiwum kandydata) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu