Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 czerwca. Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
08/03/2024 - 19:40

Dzień Kobiet: Ludomir Handzel zawiódł nas jako matki - poszło o powietrze! Na płycie Rynku wybrzmiał szczególny apel

Swoim przekazem wezwały inne kobiety do poparcia Kandydatury Iwony Mularczyk i kandydatek PiS na wszystkich szczeblach. Uważają, że tylko kobiety jako osoby empatyczne, na co dzień zatroskane o zdrowie swoich dzieci są w stanie temat zrozumieć i poważnie potraktować! Akcję zorganizowały w Międzynarodowy Dzień Kobiet!

To dzisiaj w sposób szczególny chcemy, aby wybrzmiał stanowczo protest kobiet, matek wobec braku działań obecnego Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla na rzecz poprawy jakości powietrza w naszym mieście i regionie. Wszyscy wiemy, że Nowy Sącz należy do najbardziej zanieczyszczonych miast nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Mówią o nas wręcz europejski truciciel! To nas przeraża! W tym mieście żyją nasze rodziny i nasze dzieci! – powiedziała Dorota Witassek Kandydatka do Rady Powiatu Nowosądeckiego.

Przypomniały, że w 2019 roku Prezydent Ludomir Handzel podpisał Akt Czystego Powietrza. Niestety Sygnatariusze dokumentu (włodarze okolicznych gmin) przekazali Prezydentowi Miasta Nowego Sącza Ludomirowi Handzlowi koordynację działań.

Ich zdaniem efekt był marny!

Prezydent Ludomir Handzel zobowiązany został do zwrotu 2,5 mln zł., które otrzymał z programu „Czyste powietrze" tylko dlatego że nie potrafił ich wykorzystać- w odpowiednim czasie- z korzyścią dla zdrowia mieszkańców! Jakby tego było mało włączył się aktywnie  w budowę spalarni w centrum miasta!!!!

- To nieudolność i nieodpowiedzialność na najwyższym poziomie za którą zapłacą nasze dzieci! Nie ma na to naszej zgody- stanowczo podkreślały.

Były wśród nich kandydatki do władz samorządowych, które zwróciły uwagę na pilną potrzebę podjęcia działań w celu poprawy jakości powietrza w naszej okolicy. Czyste powietrze jest niezwykle istotne dla naszego zdrowia, a jego brak może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych, zwłaszcza dla dzieci, osób starszych oraz osób z chorobami układu oddechowego – dodała Aneta Kościelniak Kandydatka do Rady Powiatu Nowosądeckiego.

Swoim przekazem zaapelowały do wszystkich kobiet o rozsądną decyzję w zbliżających się wyborach samorządowych. Ludomir Handzel zawiódł nas jako matki. Nie możemy dłużej dawać cichego przyzwolenia na trucie nas, naszych rodzin, w szczególności naszych dzieci – dodała Ilona Orzeł Radna Miasta Nowego Sącza.

Niech Pan Prezydent spojrzy w oczy tym dziewczynkom – młodym kobietom - dzisiaj w dniu ich święta- i odpowie im na pytanie, dlaczego zrobił tak niewiele, żeby mogły się zdrowo rozwijać!!!! – brzmiała dalsza część wygłoszonego apelu.

Zebrane kobiety zaprezentowały również hasło przewodnie damskiej strony kampanii samorządowej które brzmi #Zmiana jest Kobietą! i wezwały wszystkie kobiety z miasta Nowego Sącza i Powiatu Nowosądeckiego o wsparcie kandydatek Prawa i Sprawiedliwości do Rad gmin, powiatu nowosądeckiego i Miasta Nowego Sącza. Udzieliły również pełnego poparcia Kandydatce na Prezydenta Miasta Pani Iwonie Mularczyk wielokrotnie podkreślając, że w walce o czyste powietrze traktują powiat i miasto jako jeden organ! Padła też deklaracja pełnej współpracy i zaangażowania w ważne kwestie środowiskowe i zdrowotne.

Na płycie Rynku wybrzmiał szczególny apel kobiet walczących o zdrowie swoich dzieci!
Swoim przekazem wezwały inne kobiety do poparcia Kandydatury Iwony Mularczyk i kandydatek PiS na wszystkich szczeblach

Artykuł sponsorowanyDziękujemy za przesłanie błędu