Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 20 maja. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny
04/03/2024 - 04:50

„Obrońmy Małopolskę”. Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało sądeckich kandydatów do sejmiku

Zapowiada się prawdziwy bój o małopolski sejmik między dwiema największymi politycznymi formacjami. Najpierw swoją wyborczą drużynę zaprezentowała Koalicja Obywatelska, teraz swoją ekipę pokazało Prawo i Sprawiedliwość.

czytaj też Ochroniarz w szafie marszałka Kozłowskiego. PO rusza do odbicia sejmiku z rąk PiS z kandydatami z Nowego Sącza  

Prezentacja  tych, którzy będą się ubiegać o mandat sejmikowych radnych odbyła się podczas  lokalnej konwencji Prawa i Sprawiedliwości  w auli Wyższej szkoły Biznesu. 

Liderem listy jest  Grzegorz Biedroń, który w wojewódzkim samorządzie zasiada nieprzerwanie od osiemnastu lat.

- W ostatnich latach Małopolska była najszybciej rozwijającym się regionem w Polsce i  jednym z  najszybciej rozwijających  się regionów w Europie – mówił Biedroń. - Szczególnie dobry  okres to  czas rządów Prawa i Sprawiedliwości.  Znakomite efekty dawała praca lokalnych parlamentarzystów. Nie pozwólmy zabrać tego, co osiągnęliśmy. Obrońmy Małopolskę, obrońmy Sądecczyznę – zagrzewał do wyborczej walki kandydatów na wojewódzkich radnych Biedroń,  prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej.  

W latach 1992-2002 był  limanowskim  radnym, a wcześniej także burmistrzem Limanowej i prezesem  krynickiej, uzdrowiskowej spółki.

Z drugiego miejsca na iście startuje do sejmiku Jadwiga Wójtowicz z  powiatu gorlickiego, która - podobnie jak Biedroń- zasiada w wojewódzkim samorządzie.  Jest dyrektorem Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Gorlicach. W latach 2006 -2014  była gorlicką radną. W latach 2014 – 2018 radną powiatu gorlickiego.

O mandat sejmiku, z trzeciego miejsca, powalczy  były poseł Jan Duda, który w latach 1998–2002 był radnym powiatu nowosądeckiego i pierwszym przewodniczącym rady powiatu.

Na czwartej pozycji  jest Tomasz Płatek. To radny powiatu gorlickiego, lekarz, który kieruje oddziałem internistyczno-geriatrycznym w szpitalu w Gorlicach. Jest przewodniczącym klubu PiS w radzie powiatu i  członkiem rady politycznej PiS.

Z  piątego miejsca startuje, kolejny lekarz, Rafał Mazur, chirurg  z Nowego Sącza. W latach 2006 - 2020 pełnił funkcję zastępcy ordynatora oddziału chirurgii ogólnej i naczyniowej, a następnie w roku 2020 i 2021 lekarza kierującego tym oddziałem. Aktualnie pełni obowiązki kierownika bloku operacyjnego i pracowni endoskopowej sądeckiego szpitala.  

Do sejmikowej ekipy zalicza się też  pielęgniarka i ekonomistka Danuta Lelito, która  na liście zajmuje szóstą pozycję.  Lelito pracuje w krynickiej uzdrowiskowej spółce. Z wyboru pracowników piąta kadencję  zasiada w radzie nadzorczej. W 2018 roku bez powodzenia kandydowała na burmistrza Piwnicznej.

Miejsce siódme otrzymał Wojciech Podmański, który  od pięciu lat jest  sołtysem  wsi Podrzecze w gminie Podegrodzie, także  opiekunem młodzieżowej drużyny  strażackiej i wiceprezes klubu sportowego Gród Podegrodzie.

Z ósmego miejsca o sejmikowy mandat będzie się ubiegać Justyna Łabuz z Koniny w powiecie limanowskim, która jest sekretarzem w urzędzie gminy w Niedźwiedziu, a wcześniej zajmowała się sprawami z zakresu gospodarki komunalnej. 







Dziękujemy za przesłanie błędu