Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
13/03/2024 - 10:45

Wylosowali numery list wyborczych ogólnopolskich komitetów. Komu to dobrze wróży?

I wszystko jasne. Znamy już numery list komitetów startujących w wyborach samorządowych. Wylosowała je Państwowa Komisja Wyborcza. Kto dostał szóstkę, kto piątkę, kto jedynkę?

Już wiadomo, jakie są numery list komitetów startujących w wyborach samorządowych. Wylosowano je w siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej.

Czytaj też Pozdejmowali krawaty, marynarki, w ruch poszły damskie szpilki. Oj, działo się na konwencji wyborczej PiS w Nowym Sączu

Komu numery dobrze wróżą?

Prawo i Sprawiedliwość ma numer jeden, Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy numer dwa, Koalicja Trzecia Droga Polska 2050-PSL numer trzy.  Czwórka przypadła Lewicy, piątka Koalicji Obywatelskiej. Szósty numer to Stowarzyszenie Bezpartyjni Samorządowcy.

Czytaj też Starzy wyjadacze i debiutanci. Z taką drużyną Iwona Mularczyk rusza na ratusz [WIDEO] [ZDJĘCIA]

Co z mniejszymi komitetami, bez zasięgu ogólnokrajowego?

Numery list komitetów, które nie mają zasięgu ogólnopolskiego, będą losowane w kolejnych dniach lokalnie przez komisarzy wyborczych.

Czytaj też To oni powalczą o miejsca w sądeckim powiatowym samorządzie [WIDEO] [ZDJĘCIA] 

Przewodniczący PKW Sylwester Marciniak przypomniał, że - zgodnie z Kodeksem wyborczym - losowanie numerów list ogólnopolskich komitetów powinno odbyć się najpóźniej 25 dni przed wyborami. "Więc mieścimy się w terminie ustawowym" – dodał Marciniak. ([email protected])Dziękujemy za przesłanie błędu