Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 31 października. Imieniny: Urbana, Saturnina
13/02/2017 - 11:25

Grybów: Najmłodsi mieli fantastyczne ferie

Dzieci i młodzież z terenu miasta i gminy Grybów miały możliwość w aktywny sposób spędzać czas zimowego wypoczynku. Przygotowali go wspólnie miasto i gmina Grybów oraz firma Soma-Sport.

W obozie narciarskim uczestniczyło 130 osób, w wieku od 4 do 16 lat, pod nadzorem wykwalifikowanych instruktorów. Codziennie od godz. 7. do 14. miłośnicy zimowych szaleństw mogli zdobywać, bądź szlifować nabyte już umiejętności na stoku narciarskim Master -Ski w Tyliczu.

Wszystkie dzieci szczęśliwie i bezpiecznie ukończyły obydwa nasze turnusy a każde dziecko poprawiło lub nabyło od podstaw umiejętności jazdy na nartach. Początkujących osób mieliśmy ponad połowę. Zorganizowaliśmy też przedszkole narciarskie dla cztero - i pięciolatków. Na koniec wszyscy zjechali w urządzonym slalomie, dlatego można powiedzieć, że jest to prawdziwy sukces. Każdy z uczestników otrzymał medale wręczone przez burmistrz i wójta  – mówi Jakub Łukaszyk, organizator z Soma-Sport.

Tego typu turnus to doskonała okazja do spędzania aktywnie i zdrowo wolnego czasu na świeżym powietrzu. Ponadto podczas obozu dzieci i młodzież oprócz dobrej zabawy i zdobywania nowych umiejętności, nauczyły się samodyscypliny oraz nawiązały nowe relacje.

Obóz zorganizowany został przez firmę Soma-Sport przy udziale miasta i gminy Grybów. Chcę bardzo podziękować organizatorom, przede wszystkim panom Piotrowi Dylowi i Jakubowi Łukaszczykowi, za organizację tego obozu narciarskiego, dzięki któremu z nauki jazdy na nartach mogło skorzystać kilkadziesiąt dzieci naszego miasta – mówi burmistrz Grybowa, Paweł Fyda.

Pod koniec przeprowadzono egzamin jazdy na nartach I stopnia, który w sposób celujący zaliczyli wszyscy uczestnicy. Odbywały się również zjazdy na czas, po których wszystkich burmistrz Paweł Fyda oraz wójt Piotr Krok, odznaczyli pamiątkowymi medalami.

(K)Dziękujemy za przesłanie błędu