Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 28 marca. Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni
11/02/2015 - 15:00

Jutro III Memoriał im. Marii Kaczyńskiej – Rabka-Zdrój 2015

W czasie dzisiejszej konferencji prasowej w Biurze PiS w Nowym Sączu poseł Anna Paluch zaprosiła młodzież do uczestnictwa w III Memoriale im. Marii Kaczyńskiej w Rabce. Szczególnie mile widziani są uczniowie szkół od podstawowych do ponadgimnazjalnych.
Memoriał ma na celu upamiętnienie postaci Ś. p. Pani Prezydentowej Marii Kaczyńskiej, która w latach 1958-61 jako mieszkanka Rabki uczęszczała do szkoły średniej – Liceum im. Eugeniusza Romera.
Patronat nad Memoriałem objęła Marta Kaczyńska.

Jest to narciarska impreza rekreacyjno-sportowa, zjazd – slalom po trasie dostosowanej do wieku uczestnika, rozgrywany w pięciu kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, klasy I-III, klasy IV-VI, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne i dorośli. Będą również osobne zawody dla chłopców i dziewczynek.

Ubiegłoroczne zawody parlamentarzystów wygrał Andrzej Duda, drugi był Antoni Macierewicz.

Do tej pory w zawodach brali udział głównie zawodnicy z powiatu nowotarskiego i tatrzańskiego. – Termin zgłoszeń podany na mojej stronie internetowej już wprawdzie minął, ale jeżeli w dniu zawodów zgłoszą się zawodnicy z Sądecczyzny, na pewno znajdzie się dla nich miejsce, by mogli uczestniczyć w rywalizacji – zapewnia poseł Anna Paluch.

Memoriał zostanie przeprowadzony 12 lutego w Rabce - Zdroju, Stacja Narciarska Polczakówka-ski. Początek o godz. 9.00. Bezpieczeństwo w trakcie zawodów zapewni dyżur lekarski, stacjonowanie karetki pogotowia oraz obecność ratowników GOPR.
JG, fot. Facebook
 


Dziękujemy za przesłanie błędu