Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
16/12/2014 - 07:52

Marszałek Sowa otworzyłł sezon narciarski na Jaworzynie

Były sztuczne ognie, góralska kapela i pierwsze zjazdy na nartach i snowboardach. Na stokach Jaworzyny Krynickiej Małopolska oficjalnie zainaugurowała sezon zimowy.
W imprezie inaugurującej narciarski sezon na Jaworzynie Krynickiej wzięli udział między innymi marszałek województwa Marek Sowa oraz członek zarządu sejmiku i prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej Leszek Zegzda. Do Krynicy przyjechał też wiceminister sportu i turystyki Bogusław Andrzej Ulijasz.

Otwarcie sezonu zimowego to coroczne święto miłośników sportów zimowych i śnieżnych zabaw. Wszyscy, którzy w miniony weekend odwiedzili stację narciarską Jaworzyna Krynicka mogli kupić tańsze karnety, a na najmłodszych czekały upominki. Dodatkowo przez cały dzień narciarze mogli testować najnowszy sprzęt.

– Już po raz ósmy hucznie otwieramy sezon zimowy w Małopolsce – przypomniał Leszek Zegzda. – Ta impreza to nie tylko doskonała forma promocji naszego regionu, ale także potwierdzenie, że dla władz województwa turystyka stanowi istotny priorytet.

Wagę branży turystycznej dla rozwoju całego regionu podkreślał również marszałek Marek Sowa.

– Dzięki wsparciu funduszy europejskich w wysokości niemal 180 mln zł zostały zrealizowane strategiczne inwestycje turystyczne. A kilka tygodni temu w Brukseli zakończyliśmy proces negocjacji nowego programu operacyjnego dla Małopolski, w ramach którego na finansowanie tras rowerowych, zagospodarowanie otoczenia zbiorników wodnych oraz rozwój turystyki i uzdrowisk przeznaczonych będzie ok. 115 mln euro –powiedział Sowa podczas konferencji prasowej, która towarzyszyła otwarciu sezonu. –Kolejne inicjatywy są więc na wyciągnięcie ręki, jednak aby udało się je zrealizować konieczne jest współdziałanie różnych środowisk: władz samorządowych, przedstawicieli biznesu, organizacji turystycznych i ekologów.

Otwarcie sezonu na stoku poprzedziła konferencja na temat turystyki w Małopolsce, a także prezentacja nowej kampanii promującej nasz region pod hasłem „Święta jak w domu. Małopolska”. Kampania, ma na celu promowanie lokalnych tradycji i zwyczajów poprzez zaangażowanie znanych blogerów, mieszkańców regionu, członków Rady Ekspertów Marki Małopolska oraz laureatów konkursu na pamiątkę bożonarodzeniową. Na specjalnym promującym akcję akcji portalu można znaleźć porady świąteczne, filmy, interaktywne kartki z życzeniami oraz konkursy. Finał akcji odbędzie się już 20 grudnia na Rynku Głównym w Krakowie podczas 10. edycji Małopolskiego Wigilijnego Smaku.

(mika)
Źródło: malopolskie.pl
 


Dziękujemy za przesłanie błędu