Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
20/02/2017 - 06:10

Zimowa spartakiada - święto sportu w Ptaszkowej

18 lutego, po raz pierwszy w Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej, odbyła się XVIII Zintegrowana Zimowa Spartakiada Dziecięca – Memoriał R. Stramki i Zb. Kmiecia. Dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych wzięły udział w biegach narciarskich, grach oraz zabawach na śniegu.

Spartakiada odbyła się pod patronatem honorowym Starosty Nowosądeckiego Marka Pławiaka i Wójta Gminy Grybów Piotra Kroka. Chociaż Centrum Sportów Zimowych istnieje od niedawna, już cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców jak i przyjezdnych. Inwestycja będzie wykorzystywana nie tylko w zimie.

- Ośrodek ma świetne trasy biegowe oraz hotel, pełniący różne funkcje. Kiedy stopnieje śnieg, w użyciu zaczną być asfaltowe trasy nartorolkowe. To wszystko ma służyć cały rok, kontynuacja podczas innych pór roku jest bardzo ważna. Biorąc pod uwagę, że to są trasy z homologacją FIS-u, mogą być tu organizowane najwyższej rangi przedsięwzięcia sportowe- zapewnia wójt gminy Grybów Piotr Krok.

Jak co roku w spartakiadzie wzięły udział  dzieci ze szkół podstawowych oraz młodzież gimnazjalna. Uczestnicy próbowali swoich sił w narciarstwie biegowym oraz  grach i zabawach na śniegu. Wśród zawodników byli także niepełnosprawni z Warsztatów Terapii Zajęciowej z całej Sądecczyzny. Na tegorocznej spartakiadzie po raz pierwszy pojawił się dr Jan Wieczorek, zapewniał, że zarówno ośrodek jak i wydarzenie bardzo mu się podoba.

Centrum Sportów Zimowych ma duże znaczenie dla rozwoju i promocji wsi Ptaszkowa. - Nowa inwestycja to początek zainteresowania wsią, dzięki niej będzie słychać o Ptaszkowej - zapewnia Piotr Krok.

Spartakiada zimowa w Ptaszkowej


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe