Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
17/05/2019 - 11:50

Ale emocje! Zaczęło się wielkie odliczanie w Plebiscycie SKT Sądeczanin

I wysypały się dziś karty do głosowania z plebiscytowej urny. Ich ilość przeszła oczekiwania członków konkursowej kapituły, którzy komisyjnie zdejmowali kłódkę z wielkiej drewnianej skrzyni. Zaraz potem zaczęło się wielkie liczenie.

Wincenty Tokarz i Jan Radzik, to dwaj członkowie Komisji Plebiscytu o Nagrodę SKT Sądeczanin, którzy dzisiaj rano o godzinie dziewiątej otworzyli urnę z głosami.

- Ich ilość przerosła nasze najśmielsze oczekiwania – mówi Wincenty Tokarz. - Z roku na rok, plebiscyt zyskuje na popularności, ale tylu kart do głosowania jeszcze do tej pory nie było.

Teraz trwa wielkie liczenie. Tradycyjnie zajmują się tym wolontariuszki z Klubu Szalonych Emerytów, które mają pełne ręce roboty.

O tym kto zwycięży w plebiscycie i otrzyma główną nagrodę – 10 tys. złotych dla instytucji i 5 tys. dla wyjątkowej indywidualności, przekonamy się w sobotę 19 maja podczas Zjazdu Sądeczan na starosądeckich błoniach, który rozpocznie się o godzinie dziesiątej od mszy u stóp papieskiego ołtarza.

czytaj też Rzucają wszystko i gnają w rodzinne strony na Zjazd Sądeczan. I tak co roku

Potem, na plenerowej scenie, zaprezentują się kandydaci do nagrody - zespoły regionalne, kapele i orkiestry dęte oraz ci wszyscy które swoim dorobkiem twórczym i talentem artystycznym uczą szacunku do miejsca, w którym żyjemy, do tradycji i kultury naszego regionu, kultywują historię i tradycję naszej Małej Ojczyzny.

Zjazd Sądeczan to przede wszystkim radosne święto i barwny piknik z wieloma atrakcjami, który zawsze przyciąga tłumy. Nie zabraknie występów zespołów regionalnych, koneserzy mogą podziwiać dzieła twórców ludowych na największej w tym regionie wystawie. Będą też przysmaki kuchni regionalnej z konkursem na najsmaczniejszą lokalną potrawę.

Zjazdowi jak zawsze będzie towarzyszył Turniej Gmin i Bieg Sądeczan.

jagienka.michalik@sadeczanin.info fot. archiwum

Wielkie liczenie głosów w Plebiscycie SKT Sądeczanin
Fotogaleria


Dziękujemy za przesłanie błędu