Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 21 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
29/05/2017 - 11:30

Strażacy z Krużlowej najlepsi! Wielkie emocje na Zjeździe Sądeczan

Męska drużyna strażaków z OSP Krużlowa Wyżna zwyciężyła w zawodach ochotniczych straży pożarnych, które odbyły się podczas V Zjazdu Sądeczan w Starym Sączu.

Jeśli Zjazd Sądeczan, to muszą być i zawody strażackie. To już tradycja, że podczas dorocznej imprezy na starosądeckich błoniach, w budzącej wielkiej emocje rywalizacji zmierzyli się druhowie z OSP.

- Aby być strażakiem – ochotnikiem, trzeba mieć pasję – mówi pan Jarosław z OSP Ptaszkowa. – Swoje miejsce znajdą u nas nie tylko panowie, ale i panie, które w niczym nam nie ustępują – dodaje.

W tym roku do konkursu przystąpiło 12 drużyn. Strażacy biegali z wężem do motopompy między tyczkami, przenosili manekina na noszach między pachołkami, kierowali strumień wody z węża na specjalne urządzenie ćwiczebne. A to tylko niektóre konkurencje, w których wzięli udział członkowie poszczególnych OSP.

Zawody poprowadził st. kpt Piotr Wysowski. Wraz z nim sędziowali mł. bryg. Jarek Fiut i st. sekc. Daniel Skrzypiec. Ostatecznie, po rozegraniu wszystkich konkurencji i podliczeniu punktów okazało się, że rywalizację i główną nagrodę – 2500 zł, wygrali strażacy z OSP Krużlowa Wyżna. 

Tuż za nimi uplasowała się drużyna z Ptaszkowej (II miejsce i 1500 zł) i z Niskowej (III miejsce i 1000 zł)

Zawody są formą strażackiej rekreacji jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Sądecczyzny, ale ich konkursowa forma sprzyja także mobilizowaniu strażaków do stałego doskonalenia umiejętności niezbędnych w działaniach ratowniczych. Nie do przecenienia jest także popularyzacja wśród mieszkańców naszego regionu zagadnień ochrony przeciwpożarowej.

(KB)

film: KS

Prawdziwi twardziele. Strażacy rywalizowali podczas Zjazdu Sądeczan [ZDJĘCIA]
12 drużyn straży pożarnej rywalizowało podczas turnieju na starosądeckich błoniach podczas niedzielnego Zjazdu Sądeczan. Najlepsi byli druhowie z OSP Krużlowa Wyżna, drugie miejsce zajęła OSP Ptaszkowa, a OSP Niskowa zajęła trzecie miejsce. Nagrody pieniężne (całkiem spore) ufundował starosta nowosądecki Marek Pławiak.


Dziękujemy za przesłanie błędu