Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 14 czerwca. Imieniny: Bazylego, Elizy, Justyny
30/05/2019 - 00:00

Oto laureaci VII plebiscytu o Nagrodę SKT "Sądeczanin" [WIDEO, ZDJĘCIA]

Podczas dzisiejszego VII Zjazdu Sądeczan w Starym Sączu poznaliśmy wyniki plebiscytu o Nagrodę SKT "Sądeczanin". Kto odbierał nagrodę w wysokości 5 tysięcy złotych w kategorii "Osoba i 10 tys. złotych w kategorii "Instytucja"?

Dzieje się dzisiaj na starosądeckich Błoniach. Wspaniała, upalna pogoda, tłumy mieszkańców i zaproszonych gości. Pyszna, regionalna kuchnia, że palce lizać. Zawody i biegi. Osoby lubiące aktywny tryb życia i ruch w Starym Sączu znajdą coś dla siebie. Tu trzeba po prostu być.

Zjazd Sądeczan stał się też okazją do rozstrzygnięcia VII Plebiscytu SKT "Sądeczanin".

W tym roku w plebiscycie oddano 26 339 głosów, a łączna suma nagród wyniosła po raz pierwszy aż 23 tysiące złotych.

Laureat pierwszej nagrody w kategorii "Osoba" otrzymał 5 tys. złotych, a w kategorii "Instytucja" - po raz pierwszy przyznano nagrody - pierwszą, drugą i trzecią. Były to kwoty: 10, 5 i 3 tysiące złotych.

W tegorocznym plebiscycie o Nagrodę SKT "Sądeczanin" w kategorii "Osoba" zostało nominowanych czternaście osób. Wszystkie one odebrały dzisiaj pamiątkowe dyplomy z rąk prezesa SKT "Sądeczanin" Zygmunta Berdychowskiego.

Laureatką w tej kategorii została Maria Jaworecka, kierownik Zespołu Regionalnego Lipniczanie z Lipnicy w gminie Korzenna. Uzyskała ona 2329 głosów.

Pani Maria otrzymała symboliczny czek na kwotę 5 tysięcy złotych. Wręczył go prezes Zygmunt Berdychowski.

- Chciałam bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy oddali na mnie głosy - mówiła Maria Jaworecka do zgromadzonych przed sceną na starosądeckich Błoniach. - Dziękuję "Lipniczanom" - mojemu kochanemu zespołowi. Wszystkim jego członkom i ich rodzinom. Oczywiście nagroda jest wspólna.

Potem poznaliśmy długą listę nominowanych w kategorii "Instytucja". Było ich jedenaście. Wszyscy nominowani także odebrali na scenie pamiątkowe dyplomy.

No i przyszła chwila, na którą wszyscy czekali. Moment ogłoszenia, kto zdobył pierwsze, drugie i trzecie miejsce w tej kategorii.

Trzecie miejsce z wynikiem 3929 głosów i nagrodę pieniężną w wysokości 3 tysiące złotych zdobył Zespół Regionalny "Sądeczanie". Miejsce drugie z wynikiem 3985 głosów i nagrodę w wysokości 5 tysięcy złotych zdobył Regionalny Zespół Pieśni i Tańca "Brzeźnioki" z gminy Podegrodzie.

W tym roku pierwsza nagroda w tej kategorii z wynikiem 6643 głosy powędrowała do Zespołu Regionalnego "Janczowioki" z Janczowej w gminie Korzenna. To zwycięstwo przyniosło zespołowi nagrodę w wysokości 10 tys. złotych.

Po odczytaniu tego werdyktu jury wśród członków zespołu "Janczowioki" znajdujących się na scenie zapanowała istna euforia. Razem z nimi cieszył się bardzo wójt gminy Korzenna Leszek Skowron.

Tegoroczni laureaci plebiscytu długo nie mogli ochłonąć. Takie to były emocje. Dla każdego z nich nagrody jakie otrzymali były efektem ich wytężonej pracy.

Rozmowy z laureatami będzie można zobaczyć i posłuchać w materiale filmowym.

[email protected], fot. IM. Film: Daniel Szlag [email protected]  

Laureaci plebiscytu o Nagrodę SKT "Sądeczanin"
Laureaci plebiscytu o Nagrodę SKT "Sądeczanin"
Zobacz także w tej kategoriiDziękujemy za przesłanie błędu