Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 3 czerwca. Imieniny: Anatola, Leszka, Tamary
01/03/2016 - 10:25

Jestem z Sądecczyzny. To widać i czuć

Kolejne nasze rodzime produkty uzyskały prawo do posługiwania się znakiem promocyjnym „Sądeckie” . Portal sadeczanin.info patronuje inicjatywie.

W środę 24 lutego w biurze Kongregacji Kupieckiej odbyło się posiedzenie Kapituły znaku promocyjnego „Sadeckie”. Kapituła w oparciu o Regulamin funkcjonowania i przyznawania znaku promocyjnego „Sądeckie” dokonała oceny  produktów zgłoszonych  do uzyskania tego znaku. Decyzją Kapituły prawo do posługiwania się znakiem promocyjnym „Sądeckie” uzyskało 5 sądeckich producentów.

Poniżej wyróżnione produkty:

1. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska ul. Flisaków 1, 33-300 Nowy Sącz

- Bryndza sądecka termizowana – kubek 120g – Ser krowio-owczy, niedojrzewający, produkowany z  bundzu krowiego, bundzu owczego, dodatku soli kuchennej. 

- Kefir 2% - kubek 380 g – kefir wyprodukowany z mleka pasteryzowanego, znormalizowanego, poddanego procesowi ukwaszania przez dodatek szczepionki.

- Masło extra 200g – surowcem do produkcji masła jest śmietanka pasteryzowana poddana procesowi zmaślania .

- Ser wędzony „Gazduś” – surowcem do produkcji serka wędzonego „Gazduś” jest bundz, poddany procesowi parzenia, formowania, solenia, naturalnego wędzenia oraz konfekcjonowania.

- Twaróg półtłusty folia 250 g – produkt otrzymany z mleka pasteryzowanego, znormalizowanego poddanego procesowi ukwaszania, poprzez dodanie kultur fermentacji mlekowej.

2. F.P.H.U „KRAB” Tadeusz Olchawa, ul. Lwowska 22 33-300 Nowy Sącz

- Filety śledziowe w zalewie olejowej „Po sądecku” -  filetowany śledź norweski, marynowany w zalewie olejowej, zwijany wraz z chrupiącą cebulką i dodatkiem ogórka i papryczki.

 - Filety śledziowe „Rolmopsy” w zalewie octowo „Po sądecku” – Filetowany śledź norweski, marynowany w delikatnej zalewie octowej, zwijany wraz z chrupiącą cebulką i dodatkiem grzybów.

 - Filety śledziowe w zalewie śmietanowej „Po sądecku”  - kawałki filetów śledzia norweskiego, marynowane w sosie śmietanowym, wraz z chrupiącą cebulką.

 - Filety śledziowe w zalewie pomidorowej „MIODZIO” – Kawałki filetów śledzia norweskiego, marynowane w sosie pomidorowym, wraz z chrupiącą zasmażaną cebulką i dodatkiem miodu.

 - Filety śledziowe w zalewie olejowej z suszonymi pomidorami „Po sądecku” – Filetowany śledź norweski, marynowany w  zalewie olejowej z suszonymi pomidorami.

- Piekarnia „Oracz”, ul. Nawojowska 49, 33-300 Nowy Sącz

- Chleb Wojciecha – chleb inspirowany jest przepisem założyciela piekarni „Oracz” w latach 40-tych. Chleb został nazwany na cześć założyciela Wojciecha Oracza. Proces produkcyjny trwa 24 godziny i jest oparty na naturalnych składnikach.

- Bochen Sądecki – naturalnie powstający chleb na zakwasie żytnim z dodatkiem ziemniaków. Chleb powstaje od 16-stu do 20-stu godzin. Przepis na chleb należał należał do założyciela piekarni i pochodzi z lat 40-tych.

 - Chleb żytni ze słonecznikiem – chleb produkowany jest na zakwasie żytnim, jego proces produkcyjny trwa 16-20 godzin. Technologia produkcji oparta jest na naturalnych składnikach.

4.Uzdrowisko Krynica-Żegiestów, ul. Nowatorskiego 9 /4, 33-380 Krynica- Zdrój

- Woda Jan – woda lecznicza bardzo moczopędna idealna w leczeniu kamicy nerkowej i innych schorzeń dróg moczowych, wykorzystywana w leczeniu miażdżycy i cukrzycy.

- Woda Zuber – unikalna w skali europejskiej woda lecznicza o niezwykle wysokiej zawartości minerałów niezastąpiona w leczeniu miażdżycy i cukrzycy. Łagodzi przykre objawy nadużycia alkoholu.

- Słotwinka – woda lecznicza o unikalnej zawartości minerałów i mikroelementów, skuteczna w leczeniu przewlekłych nieżytów przewodu pokarmowego. Działa przeciwalergicznie i przeciwzapalnie. Łagodzi stany stresowe i nadmierną pobudliwość.

5.Tłocznia Owoców „Pawłowski” Antoni Marcin Pawłowski, Żbikowice 21 33-314 Łososina Dolna.

- Soki: jabłkowy, jabłkowo-gruszkowy, jabłkowo-aroniowy, jabłkowo-porzeczkowy, jabłkowo-wiśniowy, jabłkowo-marchwiowy, jabłkowo-pietruszkowy, jabłkowo-selerowy, jabłkowo -buraczny, jabłkowo-buraczano-marchwiowy – soki są naturalnie mętne, nie rozcieńczane wodą, pozbawione konserwantów, bez dodatku cukru i substancji słodzących. Są tłoczone na zimno i poddawane tylko procesowi pasteryzacji, dzięki czemu zachowują wszystkie właściwości odżywcze użytych do ich produkcji owoców i warzyw.

Laureaci uzyskali prawo do posługiwania się znakiem promocyjnym „Sadeckie: przez okres 12 miesięcy.

ES

Fot.: Kongregacja Kupiecka

Jestem z Sądecczyzny. To widać i czuć










Dziękujemy za przesłanie błędu