Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 marca. Imieniny: Bogusława, Jagody, Katarzyny
Mularczyk czy Janczyk? Już wiadomo kogo wystawi PiS w wyborach do Europarlamentu
No i wszystko jasne. To poseł Arkadiusz Mularczyk został kandydatem PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Pierwsze, nieoficjalne informacje, miejsce na liście dawały szefowi regionalnych struktur Wiesławowi Janczykowi. Potem pojawiły się spekulacje, że partia Jarosława Kaczyńskiego stawia na bardziej rozpoznawalnego Mularczyka. Dziś parlamentarzysta oficjalnie ogłosił swój start w wyborach. Jakie były kulisy takiej, a nie innej decyzji?
20/03/2019
Marek Oleniacz stracił posadę prezesa w miejskiej spółce i znowu jest prezesem
Po wygranych wyborach prezydent Ludomir Handzel najpierw urządził po swojemu magistrat, potem zabrał się za miejskie spółki. To wtedy Marek Oleniacz stracił posadę prezesa Sądeckiej Infrastruktury Miejskiej. Teraz znowu został prezesem. Dostał pracę w Krakowie, w marszałkowskiej spółce.
20/03/2019
Ruszyła wyborcza machina PO. Czy poseł Czerwiński wybiera się do Brukseli?
Po tym, jak wyborczą, europarlamentarną machinę puściło w ruch Prawo i Sprawiedliwość, wiadomo, że liderami małopolskiej listy zostali wicepremier Beta Szydło i europoseł Ryszard Legutko. Teraz do akcji wkroczyła Koalicja Obywatelska z Platformą Obywatelską na czele, która w roli regionalnej lokomotywy obsadziła Różę Thun. Czy na tej liście znajdą się politycy z Sądecczyzny? Czy do Brukseli szykuje się poseł Andrzej Czerwiński?
18/03/2019
table-rozmowy

Miesięcznik Sądeczanin marzec 2019 roku