Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 21 maja. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
15/11/2012 - 13:31

"Mój sposób na biznes" - wygrało centrum medyczne

Maciej Jurkiewicz, właściciel Specjalistycznego Centrum Medycznego „Novo-Med” został zwycięzcą tegorocznej edycji konkursu „Mój sposób na biznes”. Drugie miejsce zajęli Aleksandra Hajnosz – Michalik i Jarosław Winglarek z firmy „Jarola”, którzy wspólnie prowadzą „Glamour Studio” z usługami kosmetyczno – fryzjerskimi. Trzecie miejsce wywalczyła Anna Brdej i jej studio florystyczne.
 - Jest mi niezmiernie miło znaleźć się wśród tak szerokiego grona uczestników tego konkursu. Rynek sądecki obfituje w prężny biznes, tym bardziej jestem szczęśliwy, że mogłem zająć pierwsze miejsce. Jestem niezmiernie zaskoczony – mówił Maciej Jurkiewicz po odebraniu nagrody. – Chciałem podziękować kadrze, bo w moim wypadku zasoby ludzkie stanowią o sukcesie firmy. Rynek firm medycznych w Sączu jest bardzo ciasny, jest ogromna konkurencja. Moja firma ma zaledwie trzy lata. W dniu dzisiejszym mogę powiedzieć, że się udało.

„Novo-Med”, firma z siedzibą przy ul. Długosza 9 powstała w 2009 roku i świadczy usługi medyczne z zakresu ambulatoryjnej opieki medycznej. Pacjenci mają możliwość korzystania z usług medycznych w ramach kontraktów podpisanych z Narodowym Funduszem Zdrowia m.in. z poradni chirurgii ogólnej, logopedyczną i nefrologiczną. Komercyjnie świadczy usługi w poradni neurochirurgicznej, kardiologicznej, endokrynologicznej, dermatologicznej, reumatologicznej, ortopedycznej i alergologicznej.
„Zmienił się sposób postrzegania mojej osoby, ludzie z najbliższego otoczenia darzą mnie teraz większym zaufaniem i szacunkiem” – napisał zwycięzca w konkursowej aplikacji.

Drugie miejsce zajęli Aleksandra Hajnosz- Michalik i Jarosław Winglarek, w ramach spółki cywilnej „Jarola” prowadzący usługi kosmetyczno – fryzjerskie w „Glamour Studio” przy ul. Lwowskiej 107.
- Firma działa od 2005 roku. Jesteśmy na rynku sądeckim od siedmiu lat – opowiada Aleksandra Michalik. – Pracowaliśmy z Jarkiem w jednej firmie i nieraz żartowaliśmy, że pewnego dnia otworzymy nasz wymarzony salon. Po paru latach dojrzeliśmy do tej decyzji.
Oprócz fryzjerstwa i kosmetyki ich studio proponuje rehabilitację, masażery, sauny, solaria.
- Jesteśmy na bieżąco z trendami – przekonuje współwłaścicielka.

Trzecie miejsce przypadło Annie Brdej, właścicielce studia florystycznego przy ul. Rokitnańczyków 25.
Pani Anna kilka lat spędziła zagranicą, gdzie pracowała w kwiaciarni.
- Praca ta dała mi ogromna frajdę, która przerodziła się w pasję. Za namową mojego męża, po powrocie do kraju postanowiliśmy otworzyć studio florystyczne – wspomina kwiatowa szefowa. – Pakujemy prezenty w taki sposób, że ludzie oglądają opakowania dłużej niż ich zawartość.

Cztery równorzędne wyróżnienia trafiły do Doroty Polańskiej, właścicielki biura rachunkowego Proxima, Anety Kaszowskiej, właścicielki AK Beauty Line Permanent Make-Up Studio, Łukasza Belskiego, właściciela firmy bl-system, zajmującej się sprzedażą maszyn leśnych oraz Iwony Skockiej, właścicielki agencji reklamowej ZAZA, bohaterki naszego cyklu „Pomysł na biznes” (Pomysł na biznes. Do Zazy trafiła primabalerina z Londynu).

W sumie do konkursu zgłosiło się 29 firm. Prace były poddane ocenie formalnej i merytorycznej. Oceny dokonywała kapituła konkursowa pod przewodnictwem Marty Mordarskiej, pełnomocnika prezydenta ds. społecznych. W skład kapituły wchodził także dr Jerzy Choroszczak, prorektor ds. studenckich WSB NLU, dr. Marek Reichel, prorektor ds. nauki rozwoju i współpracy PWSZ, Tomasz Cholewa, dyrektor zarządzający Sądeckiej Agencji Rozwoju Regionalnego, Jan First, prezes Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości, Wojciech Piech, pełnomocnik prezydenta ds. systemu zarządzania jakością, Jerzy Uryga, specjalista ds. aktywizacji Sądeckiego Urzędu Pracy i Stanisława Skwarło, dyrektor SUP.
Wymogami formalnymi było prowadzenie działalności na terenie Nowego Sącza i przynajmniej pół roku funkcjonowania firmy.
Ocena merytoryczna punktowana była od 0 do 5 punktów. Każdy z członków kapituły oceniał każdą pracę – mówiła Stanisława Skwarło, dyrektor SUP - Ocenialiśmy motywy podjęcia decyzji o uruchomieniu działalności gospodarczej, sposoby przezwyciężenia problemów przy tworzeniu i rozwoju firmy, jakość i innowacyjność działań, które zapewniły firmie sukces, sposób planowania rozwoju firmy, poziom własnej aktywności i zaangażowania w rozwój firmy, oraz oddziaływanie firmy na otoczenie, na tworzenie nowych miejsc pracy, jak również na rodzinę przedsiębiorcy.
Nagrody wręczał prezydent miasta Ryszard Nowak.

Anna Pawłowska
Fot. ANP






Dziękujemy za przesłanie błędu