Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 21 maja. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
24/11/2022 - 12:55

Сімейний капітал в Польщі: українці можуть отримати 12 000 злотих на дитину

Близько 7 мільйонів українців вимушено виїхали до Польщі. Країна надає переселенцям певні пільги та матеріальну допомогу. Зокрема громадяни можуть отримати "Сімейний капітал" в Польщі та інші види матеріальної допомоги для утримання неповнолітніх дітей.

Управління соціального захисту населення Республіки Польща (ZUS) з перших днів війни надає матеріальну допомогу для українців в Польщі. Також діють програми підтримки молодих сімей та батьків, які утримують неповнолітніх дітей.

У Польщі біженці з України можуть оформити "Сімейний капітал" — фінансову допомогу на другу та кожну наступну дитину в сім’ї. Загальний розмір виплат складає 12 тисяч злотих. Кошти виплачують від моменту, коли дитині виповниться 12 місяців, і аж до останнього дня 35-го місяця життя малюка. Батьки самі вибирають, яким чином отримувати виплати: по 500 злотих упродовж двох років або по 1000 впродовж року. 

Виплата проводиться двома частинами. Якщо обрати дворічний план, тоді це буде та ж сама допомога на дитину «500+», але для сімей, у яких дві та більше дитини.

Хто має право отримати допомогу?

Право оформити "Сімейний капітал" мають батьки та опікуни, які:

  •  виїхали з дітьми до Польщі після початку війни;
  •  вже проживали тут без дітей і привезли їх після 24 лютого 2022 року.

Як і коли слід подати заявку?

Подавати заявку на участь у програмі можна від моменту, коли дитині виповниться 9 місяців. Однак бажано встигнути це зробити до того як їй виповниться 13 місяців. Якщо ви подаєте заявку пізніше, то суму виплат зменшуватимуть на 500 злотих за кожен пропущений місяць від того дня, коли дитині виповнився рік.

Сплачувати їх будуть до досягнення дитиною семирічного віку, або у виключних випадках до десятирічного. Призначаються виплати після подання відповідної заяви до органів соціального захисту населення Польщі (ZUS).

Щоб отримати допомогу, необхідно подати заявку до Закладу соціального страхування на бланку RKO-U через Платформу електронних послуг (PUE) ZUS.

При реєстрації потрібно подати:

  • номери PESEL заявника та дитини;
  • адресу електронної пошти;
  • номер польського банківського рахунку.

Пізніше вам прийде повідомлення на платформі  PUE ZUS або електронний лист із інформацією про те, чи заявка схвалена. 

Читайте також: Власним коштом. Скільки українців у Польщі орендують житло самостійно

Більш детальну інформацію можна отримати на сайті Управління соціального страхування або подзвонивши на гарячу лінію для громадян України: 22 444 02 55 







Dziękujemy za przesłanie błędu