Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 29 kwietnia. Imieniny: Hugona, Piotra, Roberty
07/06/2020 - 11:10

Technikum Przemysłu Mody im. Bolesława Barbackiego wspiera Małopolskie Talenty

Od 2017 roku młodzież Technikum Przemysłu Mody z Zespołu Szkół Nr 3 im. Bolesława Barbackiego w Nowym Sączu wyjeżdża na czterotygodniowe praktyki zawodowe do Portugalii.


- O zakwalifikowaniu się do wyjazdu decydują: średnia ocen z przedmiotów zawodowych, ocena z języka angielskiego i z zachowania - mówi Czesław Leszek Sarota, dyrektor szkoły.

- Osoby, które na etapie rekrutacji zakwalifikowały się do wyjazdu biorą udział w zajęciach przygotowawczych z języka portugalskiego i kultury Portugalii prowadzonych przez native speakera oraz dodatkowych lekcji języka angielskiego – mówi Anna Studzińska, kierownik szkolenia praktycznego.

Praktyki zawodowe młodzież realizowała w mieście Barcelos, które jest portugalskim zagłębiem mody.  Przedsiębiorstwa, w których odbywały się staże charakteryzowały się różnym profilem działalności. Uczennice pogłębiły wiedzę i umiejętności z zakresu projektowania i wytwarzania kolekcji odzieży oraz obuwia, wykonywania sesji zdjęciowych, drukowania materiałów metodą sitodruku, kontroli jakości gotowych wyrobów odzieżowych. To jak przebiegały praktyki zawodowe najlepiej obrazują wspomnienia uczestniczek projektu:

- Praktyki odbyte w firmie Silsa wspominam bardzo dobrze. Moim zadaniem było projektowanie ubrań dziecięcych przy wykorzystaniu programu komputerowego CorelDraw. Dzięki tej pracy utrwaliłam i udoskonaliłam wiedzę nabytą w szkole oraz poznałam nowe funkcje programu komputerowego. Ponadto dowiedziałam się jak wygląda proces przygotowywania kolekcji od samego początku. Poznałam zasady doboru materiałów do poszczególnych wyrobów odzieżowych. Atmosfera w firmie była bardzo przyjazna, poznałam bardzo miłych i pomocnych pracowników – mówi Magdalena Prusak uczennica kl. IIIT.

- Firma Gabor to zakład zajmujący się wykonywaniem wysokiej jakości obuwia. Pracownicy i szef byli bardzo przyjaźni. Praktyki były bardzo miłym doświadczeniem. Nauczyłam się wiele nowych rzeczy. Mogłam zobaczyć cały skomplikowany proces powstawania butów, od początku do końca. Miałam okazje nauczyć się trochę programu AutoCAD oraz spróbować  różnych rzeczy związanych z produkcją. Bardzo miło wypominam czas spędzony w tej firmie – zaznacza Anna Świgut uczennica klasy IIIT. (P.B.)

Pełną treść materiału znajdziesz w czerwcowym wydaniu miesięcznika "Sądeczanin".







Dziękujemy za przesłanie błędu