Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 2 maja. Imieniny: Longiny, Toli, Zygmunta
20/02/2024 - 16:25

To była prawdziwa walka z czasem. 30-latek chciał skończyć ze swoim życiem

Kilka dni temu w Bieczu życie straciła 94-latka, która najprawdopodobniej została zabita. Poniedziałkowego wieczoru w tej samej miejscowości samobójstwo próbował popełnić 30-latek. Ratownicy pędzili, żeby mu pomóc.

Próba samobójcza w Bieczu

Straszna seria w naszym regionie ciągle nie ma końca. Od soboty słyszymy o kolejnych dramatycznych wydarzeniach. Najpierw w Bieczu najprawdopodobniej zabita została 94-latka, następnie ratownicy odnaleźli martwą mieszkankę Nowego Sącza. Wtorkowego poranka tragicznie zakończyły się również poszukiwania 22-latka.

Kolejne bardzo poważne zgłoszenie wpłynęło do gorlickich służb poniedziałkowego wieczoru. Ponownie wszystko działo się w Bieczu. Jeden z mieszkańców chciał popełnić samobójstwo. Natychmiast ruszyli z pomocą. W takich sytuacjach liczy się każda sekunda.

Na szczęście, kiedy dotarli we wskazane miejsce, wszystko dobrze się skończyło. - 30-latek odstąpił od swoich zamiarów i został przekazany załodze pogotowia ratunkowego - informuje asp. szt. Gustaw Janas, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Gorlicach.

Nie odwracaj oczu - reaguj!

Statystyki policyjne dotyczące samobójstw na Sądecczyźnie w minionym roku naprawdę przerażają. Na terenie Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego aż 32 osoby próbowały targnąć się na własne życie. Wśród nich było 22 mężczyzn i 10 kobiet. Na szczęście próby samobójcze okazały się nieskuteczne. Ich życie udało się uratować. Niestety, w 31 przypadkach zamach samobójczy zakończył się zgonem. W ten sposób życie straciło 26 mężczyzn i 5 kobiet.

Wiele osób, zanim zdecyduje się na popełnienie samobójstwa, wcześniej mówi innym o swoich problemach. Niestety, te komunikaty bywają zagłuszane przez bliskich, którzy nie dopuszczają możliwości zachorowania na depresję w swojej rodzinie. Depresja nie jest jedynym, ale pozostaje bardzo częstym i ukrytym powodem samobójczych zamachów.

Jeśli czujesz się podle, spróbuj porozmawiać z kimś bliskim. Rozmowa z zaufaną osobą może pomóc w rozładowaniu emocji i uzyskaniu perspektywy. Szukaj wsparcia w grupie - dołącz do grupy wsparcia lub szukaj innych ludzi, którzy przeszli podobne sytuacje, co może pomóc Ci poczuć się mniej samotnie.

Gdzie szukać pomocy w sytuacjach kryzysowych?

  • Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie emocjonalnym: 800 70 2222
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123

([email protected], fot.: RG/ zdjęcie ilustracyjne)







Dziękujemy za przesłanie błędu