Poniedziałek, 27 maja. Imieniny: Amandy, Jana, Juliana
07/02/2015 - 16:51

Remis Sandecji z zespołem z ekstraklasy! Gol Elli Ken’a

W swoim czwartym sparingu podopieczni trenera Piotra Stacha mierzyli się w Bielsku-Białej z tamtejszym Podbeskidziem. Ósma drużyna ekstraklasy nie pokazała nic wielkiego i zremisowała z nowosądeckim ligowcem 1-1.
Mecz walki, tak w skrócie można ocenić przebieg tego spotkania choć jeszcze w pierwszej połowie, obserwatorzy pojedynku nie mogli narzekać na nudę. Już w trzeciej minucie gry trafienie zaliczyli miejscowi za sprawą Śpiączki, który wykorzystał błąd defensywy Biało-Czarnych i ładnie przelobował Kozioła. „Górale” chcieli pójść za ciosem, mieli przewagę ale nie potrafili jej zamienić na gola. Tymczasem po około dwudziestu minutach do życia zaczęli wracać przyjezdni, wychodząc spod pressingu rywali. W trzydziestej pierwszej minucie zaliczyli nawet kontaktowe trafienie. Strzelcem bramki okazał się Armand Ella Ken, który we wcześniejszych sparingach nie występował z powodu urazu kolana. Później mieliśmy jeszcze brutalny faul Bartkowa na Tomasiku, za co zawodnik nowosądeczan otrzymał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko oraz walkę, walkę i walkę. Co jednak ważne, lepiej w drugiej odsłonie dzisiejszej potyczki radził sobie zespół Stacha tworząc kilka okazji bramkowych, zaś Podbeskidzie, dla którego był to ostatni sparing przed startem ekstraklasy, było jedynie tłem dla swojego przeciwnika.

Z kolei wczoraj do drużyny Sandecji oficjalnie dołączył Bartosz Sobotka, który podpisał kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2016 roku. To obrońca, ma 23 lata, ostatnio bronił barw katowickiego GKS-u, gdzie zaliczył cztery jesienne mecze ligowe.

Podbeskidzie - Sandecja Nowy Sącz 1-1 (1-1)
1:0 Bartosz Śpiączka 3, 1:1 Armand Ella Ken 31

TSP: I połowa: Michal Peskovic- Tomasz Górkiewicz, Pavol Stano, Bartłomiej Konieczny, Piotr Tomasik- Sylwester Patejuk, Kristian Kolcak, Dariusz Kołodziej, Marek Sokołowski- Piotr Malinowski, Bartosz Śpiączka II połowa: Michal Peskovic- Adam Pazio, Gracjan Horoszkiewicz, Robert Mazan, Szymon Jarosz- Wojciech Trochim, Adam Deja, Artur Lenartowski, Frank Adu Kwame- Rober Demjan, Idrissa Cisse

Sandecja: Marek Kozioł- Sebastian Szczepański, Dawid Szufryn, Kamil Słaby, Bartosz Sobotka- Maciej Bębenek, Matej Nather- Mateusz Bartków, Armand Ella Ken, Zawodnik Testowany- Bartłomiej Dudzic, a ponadto grali: Łukasz Radliński, Marcin Makuch, Szymon Kuźma, Rudolf Urban, Filip Piszczek, Adrian Danek, Fabian Fasłowski, Cheikh Niane.