Czwartek, 23 maja. Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty
16/10/2016 - 00:45

Samdecja przegrała z nowym liderem tabeli. „Samobój” Bartkowa

Sandecja przegrała w sobotę u siebie z GKS Katowice 0:1. Po tym spotkaniu katowiczanie awansowali na pierwsze miejsce w tabeli.

Jedyną bramkę w tym meczu strzelił w 38. minucie pierwszej połowy obrońca... Sandecji Mateusz Bartków, który po rzucie z autu Dawida Abramowicza przekierował głową piłkę do własnej bramki.

Parę minut wcześniej kapitan GKS Grzegorz Gońcierz nie wykorzystał karnego.

Obie drużyny kończyły spotkanie w dziesiątkę. W ostatnich minutach drugą żółtą kartką sędzia Paweł Pskit (Łódź) pokazał zawodnikowi gości Alanowi Czerwińskiemu, a następnie napastnikowi Sandecji Maciejowi Korzymowi.

Sandecja zagrała w sobotę  w składzie: Łukasz Radliński - Lukáš Kubáň (89' Michał Szeliga), Mateusz Bartków, Michal Piter-Bučko, Kamil Słaby - Adrian Danek (46' Filip Piszczek), Michał Gałecki, Grzegorz Baran, Wojciech Trochim (67' Sebastian Leszczak), Maciej Małkowski - Maciej Korzym.