Wtorek, 14 maja. Imieniny: Bonifacego, Julity, Macieja
31/07/2023 - 14:10

Amatorscy piłkarze wrócili na boisko! Puchar Polski dostarczył wielu emocji

Przerwa letnia w niższych ligach piłkarskich powoli dobiega końca. Przedsmak tego, co nas czeka w następnych tygodniach mieliśmy ostatniego weekendu. Tradycyjnie, sezon rozpoczął się od rozgrywek regionalnego Pucharu Polski.

Puchar Polski w Nowym Sączu

To już tradycja, że wiele amatorskich drużyn w naszym regionie rozpoczyna sezon od Pucharu Polski. To zawsze okazja, by zespoły, które na co dzień rywalizują w niższych ligach mogły sprawdzić się na tle wyżej notowanych rywali.

Ciekawych wyników już w pierwszej rundzie nie brakowało. Do niespodzianek na pewno można zaliczyć zwycięstwo występujących w B-klasie Polan Berest z A-klasową LKS Mszalnicą. Gospodarze wygrali 3:0 i awansowali dalej.

Z pucharem pożegnał się również jeden z przedstawicieli Klasy Okręgowej - Hart Tęgoborze. Jego pogromcą okazała się Dąbrovia Wielogłowy z A-klasy, która wygrała 4:2. Bardzo ciekawą rywalizację mieliśmy w Starym Sączu. Sokół odprawił z kwitkiem kolegium sędziów. Arbitrzy przegrali 3:0.

W jednym meczu o końcowym rozstrzygnięciu decydowała seria jedenastek. Galicja Nowy Sącz remisowała po 90 minutach z Budowlanymi Jazowsko. Rzuty karne lepiej wykonywali jednak piłkarze z gminy Łącko i to oni przeszli do II rundy.

Kolejne emocje związane z regionalnym Pucharem Polski już za tydzień. Przypomnijmy, że 5 sierpnia ruszają również rozgrywki IV ligi. Emocje gwarantowane.