Niedziela, 28 kwietnia. Imieniny: Bogny, Walerii, Witalisa
17/09/2023 - 17:30

Sandecja zrobiła to pierwszy raz od miesięcy! Takiego wyniku nie było bardzo dawno

Piłkarze Sandecji po spadku do drugiej ligi notowali porażkę za porażką. Niechlubna seria zakończyła się w sobotę. “Biało-czarni” okazali się lepsi od beniaminka - Stali Stalowa Wola. Wygrali 2:0.

Pierwsza wygrana Sandecji Nowy Sącz od miesięcy

Od porażki do porażki kroczyła w tym sezonie Sandecja Nowy Sącz. Podobnie było jednak również w poprzednim sezonie, który finalnie zakończył się spadkiem na do drugiej ligi. Kibice nie mają w tym roku wielu powodów do radości.

Żeby odnaleźć ostatnie zwycięstwo “Biało-czarnych” musimy sięgnąć pamięcią do poprzednich rozgrywek i sensacyjnego pokonania pewnie zmierzającego do Ekstraklasy ŁKS-u Łódź. Wydarzyło się to 14 maja. Na ligowe trzy punkty zespół musiał czekać zatem ponad cztery miesiące.

Sandecja Nowy Sącz wygrała ze Stalą Stalowa Wola

Przełamanie przyszło w starciu ze Stalą Stalowa Wola. Goście w pierwszej połowie nie wykorzystali rzutu karnego, dzięki czemu zakończyła się remisem. Po zmianie stron, w 52 minucie, piłkę do siatki wpakował Dawid Szufryn, strzelając głową. Na sam koniec, w doliczonym czasie gry, bramkę zdobył Radosław Gołębiowski.

Pierwsza od dawna wygrana tym samym stała się faktem. Za tydzień Sądeczanie udadzą się do Olsztyna na mecz ze Stomilem. ([email protected], fot.: Adrian Maraś, Sandecja Nowy Sącz)