Piątek, 10 maja. Imieniny: Antoniny, Izydory, Jana
07/09/2020 - 18:00

Kickboxing: "złota" Marlena i "brązowa" Ania w Krynicy-Zdroju

Złoty krążek i mistrzostwo Polski w kickboxingu kadetów starszych light contact wywalczyła w Krynicy Marlena Stefańska w kat -37kg, natomiast Ania Baran zdobyła brązowy medal i trzecie miejsce w kategorii 50kg. Obie dziewczyny reprezentują UKS Evan Nowy Sącz.

W Krynicy-Zdroju odbyły się pierwsze w tym roku Mistrzostwa Polski w kickboxingu kadetów starszych. Klub sportowy UKS Evan Nowy Sącz w light contact zakończył zawody dwoma krążkami. Złoty medal wywiozła Marlena Stefańska w kat 37 kg, natomiast brązowy Ania Baran w kat 50 kg.

Mistrzostwa trwały trzy dni, od 4 do 6 września. Walczyli w nich młodzi ludzie z 43 klubów z całego kraju. Organizatorem wydarzenia był nowosądecki UKS Evan. W walkach zmierzyli się kadeci starsi, w wieku od 13 do 16 lat w wersji light contact i pointfighting. Łącznie startowało w formułach Light Contact i Pointfighting 184 zawodniczek i zawodników. W niedzielę wręczano puchary i zakończono sportowe rywalizacje.

Najlepsza zawodniczka LC - Julia Szyjkowska (A&W Team Obrowo),
Najlepszy zawodnik LC - Łukasz Gumiński - (Sekcja Kickboxingu Zamek Expom Kurzętnik)