Niedziela, 19 maja. Imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra
28/09/2021 - 23:35

Muszyna: Oliwia Budaj i Agnieszka Skalniak-Sójka nagrodzone za sukcesy sportowe

Oliwia Budaj, wicemistrzyni Polski w taekwondo olimpijskim i Agnieszka Skalniak-Sójki kolarka szosowa zostały nagrodzone za osiągnięte wyniki sportowe przyznane przez burmistrza Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna.

Na wspólnym posiedzeniu stałych Komisji Rady Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna wręczono nagrody za osiągnięte wyniki sportowe przyznane przez burmistrza.

Agnieszka Skalniak-Sójka jest kolarką szosową, medalistką mistrzostw świata i Europy w kategorii juniorek. W styczniu 2021 dołączyła do drużyny MAT Atom Deweloper Wrocław. Założyła Fundację Klub Kolarski Agnieszka Skalniak. 2020 rok był dla niej bardzo udany. Kolarka z Żegiestowa zajęła drugie miejsce w „Koronie Kocich Gór” i takie samo w wyścigu „Sowiogórski Tour”. Wywalczyła też brązowy medal w Finale Pucharu Polski w jeździe indywidualnej na czas, a także uplasowała się na czwartym miejscu w Mistrzostwach Polski w jeździe indywidualnej na czas oraz piątym, w Mistrzostwach Polski w starcie wspólnym.

Agnieszka Skalniak-Sójka otrzymała nagrodę za zdobycie w ubiegłym roku złotego medalu w Mistrzostwach Polski w jeździe dwójkami na czas. Z powodu napiętego harmonogramu zawodniczki, nagrodę w jej imieniu odebrała jej mama, Barbara Skalniak.

Natomiast Oliwia Budaj, dziewczyna ze Szczawnika została nagrodzona za wywalczenie w 2021 roku srebrnego medalu i tytułu wicemistrzyni Polski w taekwondo olimpijskim w kategorii junior do 63 kg. (MK) Żródło i foto: UMiG Muszyna