Wtorek, 30 kwietnia. Imieniny: Balladyny, Lilli, Mariana
01/10/2021 - 15:45

Spisały się świetnie! Sądeczanki przywiozły medale z Mistrzostw Europy w karate

W ubiegły weekend w Świnoujściu odbywały się 34. Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin. Wśród 350 zawodników z 12 krajów nie zabrakło także sądeczanek. Zaprezentowały się świetnie, wracając z medalami.

Sądeczanie odnoszą sukcesy sportowe we wszystkich dyscyplinach. Po raz kolejny potwierdziło się to w poprzedni weekend w Świnoujściu. Tym razem swoją klasę udowodniły zawodniczki Nowosądeckiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin.

Karolina Sekuła w kategorii kumite juniorek (60 kg) walczyła o wejście do strefy medalowej z zawodniczkami z Holandii i Polski. Wygrała wszystkie walki. Co prawda, w starciu o finał uległa koleżance z reprezentacji jednak 3. miejsce to i tak świetny wynik. Powtórzyła tym samym swoje sukcesy z poprzednich Mistrzostw Europy w Portugalii i Rosji. W  konkurencji KATA juniorek zajęła 5. miejsce.

Świetnie zaprezentowała się również Klaudia Kowalska, startująca w kumite juniorek (50 kg). Na swojej drodze do strefy medalowej stoczyła walkę z zawodniczką z Rumuni, pokonując ją jednogłośnie na punkty. W starciu o finału poległa z Bułgarką. Medal, który wywalczyła jest dla niej pierwszym w tego typu imprezie.

Shihan Andrzej Krawontka jest dumny z postawy swoich podopiecznych podczas imprezy - Karolina i Klaudia  kolejny raz potwierdziły swoje wysokie umiejętności i ducha walki – mówi. Kolejnym wyzwaniem będą Mistrzostwa Świata, które w listopadzie odbędą się po raz pierwszy w Polsce. ([email protected], fot.: Nowosądecki Klub Sportowy Karate Kyokushin)

Sądeczanki na Mistrzostwach Europy w Karate

Podczas Mistrzostw Europy Karate w Świnoujściu zawodniczki Nowosądeckiego Klubu Karate Kyoukushin pokazały się ze znakomitej strony i wróciły z medalami.