Poniedziałek, 13 maja. Imieniny: Agnieszki, Magdaleny, Serwacego
23/06/2023 - 11:40

Upalny tydzień ze sportowymi emocjami. Udane występy zawodników z Nowego Sącza

To był upalny tydzień jednak w sporcie ponownie działo się bardzo dużo. Zawodnicy z Nowego Sącza udanie rywalizowali zarówno na arenach lokalnych, jak i ogólnopolskich. Zwycięstw i medali nie brakowało.

Turniej rugby w Nowym Sączu

W ostatnim tygodniu roku szkolnego ciekawych wydarzeń sportowych z udziałem zawodników z naszego regionu nie brakowało. Jak zawsze zawodnicy z Nowego Sącza radzili sobie bardzo dobrze.

Na brak nudy nie narzekali miłośnicy rugby. Podczas turnieju, odbywającego się w formule rugby sevens, emocji nie brakowało. Do rywalizacji przystąpiły drużyny Rugby Klub Piraci Katowice, Rugby Rzeszów i Biało-czarni Nowy Sącz.

Ostatecznie, najlepsi okazali się właśnie zawodnicy z województwa podkarpackiego. Drugie miejsce zajęli sądeczanie, a trzecie ślązacy. Dodajmy, że rugby sevens to olimpijska odmiana tej popularnej dyscypliny.

Sukcesy kajakarzy i piłkarzy

Kolejny raz nie zawiedli kajakarze. Podczas Pucharu Świata w słoweńskiej Lublanie Dariusz Popiela zajął 5. miejsce. W klasyfikacji generalnej znajduje się na 9. pozycji. Równie udanie startowała Klaudia Zwolińska, która w K-1 wywalczyła 4. lokatę.

Warto również wspomnieć o sukcesie młodych zawodników Halnego. Z zawodów w ramach Małopolskiej Ligi Jiu-Jitsu „Skała Cup” wrócili z 3 złotymi i 1 brązowym medalem.

O awans do Centralnej Ligi Juniorów U-17 walczą piłkarze Sandecji. W pierwszym spotkaniu z Varsovią wygrali 4:3 i przed rewanżem są w lepszej sytuacji. Przypomnijmy, że awans wywalczyli wcześniej również juniorzy starsi. ([email protected], fot.: Biało-czarni Nowy Sącz)