Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 22 sierpnia. Imieniny: Cezarego, Marii, Zygfryda
14/01/2018 - 18:20

Krynica-Zdrój: Mróz ich nie powstrzymał. Popłynęła krew dla potrzebujących [ZDJĘCIA]

Mróz szczypał w uszy, a oni spieszyli do siedziby Państwowej Straży Pożarnej w Krynicy-Zdroju, by oddać krew. Bezcennego daru, który może ofiarować drugi człowiek potrzebują również ci najmłodsi, dla których dzisiaj gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Strażacy-krwiodawcy i inni chcący oddać krew i tym razem nie zawiedli. W siedzibie jednostki ratowniczo-gaśniczej PSP w Krynicy-Zdroju pojawiło się dzisiaj 40 osób. Krew oddało trzydzieści.

- Dzisiejsza akcja była bardzo udana – mówi kpt. Dariusz Cieśla, koordynator akcji „Ognisty ratownik-gorąca krew”. – Krwiodawcy oddali 13,5 litra tego bezcennego daru. Wśród nich były także osoby, dla których był to „krwiodawczy debiut”.

Najliczniejszą grupę stanowili strażacy PSP i OSP z Krynicy, Ptaszkowej, Czaczowa, Mochnaczki Niżnej. Przyszło też kilku uczniów z Zespołu Szkół Ponagimnazjalnych w Krynicy-Zdroju oraz kuracjuszy wypoczywających w uzdrowisku.

Każdy z krwiodawców został, jak zawsze obdarowany czekoladami. Organizator akcji Klub HDK „Ognista Kropla” zatroszczył się również o poczęstunek dla wszystkich dawców. Czekał na nich pyszny, gorący czerwony barszcz z pasztecikiem.

Każdy otrzymał też m.in. kalendarz klubu HDK oraz wodę mineralną.

Krew pobierały pracownice nowosądeckiego oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

- Dziękujemy za dzisiaj ofiarowany dar, za każdą kroplę krwi – dodaje organizator akcji. – Ludzi, którzy jej potrzebują, nie brakuje.

Najbliższa akcja, podczas której można będzie oddać krew odbędzie się 28 stycznia w Muzeum Regionalnym Państwa Muszyńskiego w Muszynie (ul. Krzywa 1).

Iga Michalec, Fot. Klub HDK „Ognista Kropla”.

Akcja oddawania krwi w Krynicy

Mróz szczypał w uszy, a oni spieszyli do siedziby Państwowej Straży Pożarnej w Krynicy-Zdroju, by oddać krew.
Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu