Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 20 stycznia. Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana
11/01/2018 - 17:30

Sądeczanie odliczają godziny do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zobacz, gdzie gra?

- Dosłownie odliczamy już godziny do 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - mówi Magdalena Furmanek-Kopiec, szefowa WOŚP w Nowym Sączu. – Zaczynamy już jutro w Atelier Jazz Club.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz dwudziesty szósty grała będzie w dwóch miejscach w Nowym Sączu.  Jedno z nich to płyta rynku. Drugie to Zespół Szkół Ekonomicznych.

Od wielu już lat, w początkach stycznia „owsiakowe” granie rozbrzmiewa w tej szkole za sprawą wspaniałych uczniów i nauczycieli.

Fundusze zebrane podczas tegorocznego finału zostaną przeznaczone dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. 

O zarejestrowanie sztabu pokusiła się Magdalena Furmanek-Kopiec, którą wsparli i inni sądeczanie. Po raz pierwszy nieformalna grupa mieszkańców zaangażowała się w to przedsięwzięcie w ubiegłym roku. Zagrali, jak umieli - najgłośniej w Galerii Trzy Korony. W tym roku cały sztab i wolontariusze zapewniają, że dadzą jeszcze większego czadu i zapraszają na sądecki rynek.

- W ubiegłym roku było nas z wolontariuszami ponad osiemdziesiąt osób – mówi Magdalena Furmanek, ubiegło i tegoroczna szefowa WOŚP w Nowym Sączu. – Całe „orkiestrowe granie” wypaliło. W puszkach wolontariuszy znalazło się naprawdę sporo pieniędzy. Zebraliśmy prawie 90 tys. złotych.

W tym roku zarejestrowało się prawie 100 wolontariuszy. Każdy z nich będzie mieć swój identyfikator, charakterystyczne skarbonki będą oznakowane i ponumerowane. 

Patronat honorowy nad tegorocznym „graniem” objął prezydent miasta Ryszard Nowak.

Nowosądeckie granie finałowe będzie trwało od jutra (12 stycznia) do niedzieli (14 stycznia).

Jutro w Atelier Jazz Club przy ul. Zielonej odbędzie się kolędowanie, podczas którego będzie można zdobyć serduszka WOŚP za datki.
 

Zobacz także: Sztab WOŚP wrócił do Piwnicznej. Będzie się działo w Dolinie Popradu

W sobotę, 13 stycznia, na Hali MOSiR  przy ul. Na Rurach Orkiestra zagra z KS Starówka. Klub zorganizował I Międzynarodowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt, podczas którego można będzie wesprzeć WOŚP.

Pełną parą Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra dla mieszkańców w niedzielę, 14 stycznia. Przewidzianych jest mnóstwo atrakcji dla mieszkańców.

Karuzela WOŚP zakręci się już o godz. 10.30 pod pomnikiem Mickiewicza na Plantach.

Stamtąd wyruszy do Rynku barwny korowód sądeckich przebierańców.

- Do wzięcia udziału w korowodzie, który będzie miał formę konkursową zapraszamy wszystkich mieszkańców, niezależnie od wieku – zachęca szefowa sztabu.  - Za najbarwniejsze i najciekawsze przebrania przewidziano nagrody rzeczowe.

Oficjalne otwarcie nowosądeckiego 26. Finału WOŚP, który będzie trwał cały dzień nastąpi o godz. 11.00 pod Ratuszem. W czasie Finału przewidziano sporo atrakcji dla dorosłych oraz dzieci: konkursy, animacje, tańce, a przede wszystkim Bazarek Niespodziewanek, na którym będzie można nabyć przeróżne przedmioty, upominki, gadżety i usługi od wielu darczyńców. Wszystko to będzie w zasięgu ręki. Wystarczy zasilić skarbonkę WOŚP.

Można będzie wrócić do domu z przepięknym rękodziełem, obrazem, biżuterią, bilecikiem na zabiegi pielęgnacyjne, zaproszeniami na imprezy kulturalne i inne.

Równolegle na Hali MOSiR, przy ul. Nadbrzeżnej, w godz. 9.00-17.00, dla sympatyków sportu odbędą się pokazy sportowe i artystyczne, konkursy dla publiczności oraz rozgrywki w ramach Noworocznego Turnieju Koszykówki Winter Basketball organizowanego przez Sądeckich Pasjonatów Basketu.

Podczas Finału z  mieszkańcami Nowego Sącza zagrają: Pałac Młodzieży W Nowym Sączu, Małgorzata Kaczanowska, Eliza Kaczanowska, E-Familio, Justyna Zawiślan, Krzysztof Bajerski Weddingbar, Straż Pożarna Nowy Sącz, NSGR Ratownictwo Medyczne Nowy Sącz, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, Viva Salsa Nowy Sącz, Strongman Tomasz Kowal, Pozytywka, 33 TRZYSTA, Kruca Banda, TFB, Michał Szczygieł, Klub Karate Tradycyjnego, Cheer NS, Centrum Kettlebell Nowy Sącz, Fitness Korona Muszyna Fit-Kid i grupa baletowa.

Zobacz także: W Nowym Sączu i regionie grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

- Zapraszamy wszystkich sądeczan do wzięcia udziału w tegorocznym 26. Finale WOŚP – zachęca pani Magdalena. – Dołącz do nas. W przedsięwzięcie to zaangażowało się wiele podmiotów za co jesteśmy ogromnie wdzięczni. Bardzo dziękujemy za wsparcie.

Jak podaje szefowa nowosądeckiego sztabu łącznie sprzęt specjalistyczny zakupiony i przekazany przez Fundację WOŚP dla nowosądeckich placówek medycznych, kosztował  1 987 958,00 zł     

Iga Michalec, Fot. IM., źródło: własne, facebook/wospnowysacz, www.wospnowysacz.pl

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.


Dziękujemy za przesłanie błędu