Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 27 kwietnia. Imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty
06/12/2023 - 16:35

Trzy największe inwestycje w Łabowej? 2024 rok to ekologia i przemysł czasu wolnego

We wszystkich gminach Sądecczyzny trwają ostatnie prace nad budżetami na 2024 rok. Dziś zaglądamy w tej sprawie do gminy Łabowa i pytamy wójt Martę Słaby o trzy największe przedsięwzięcia zaplanowane tutaj na przyszły rok.

Terapeutyczny i romantyczny jednocześnie? Coś takiego budują w Łabowej [ZDJĘCIA]

W większości gmin, w których już rozmawialiśmy o przyszłorocznych planach włodarze nie kryją, że w przyszłym roku skupiać się będą przede wszystkim na skonsumowaniu dofinansowań otrzymanych z kolejnych edycji Polskiego Ładu czy Funduszu Dróg Samorządowych itp. A jak jest w Łabowej? Bardzo podobnie.

- Największą inwestycją jest dokończenie rozbudowy i modernizacji oczyszczalni ścieków Maciejowaka, co kosztować nas będzie w sumie 10 milionów 600 tysięcy złotych – informuje wójt Marta Słaby. Równolegle gmina prowadzić też będzie prace nad rozbudową samej sieci kanalizacyjnej a na liście dwie miejscowości – Składziste i Maciejowa. Na to zadanie Łabowa zabezpieczyła sobie finansowanie ledwie kilka tygodni temu o czym szczegółowo w publikacji Łabowa: jest kolejne 9 milionów na rozbudowę kanalizacji. Które sołectwa już się mogą cieszyć?

- Drugie ważne zadanie, które nas czeka to dokończenie budowy Parku Terapeutycznego – wylicza dalej a my przypomnijmy, że to akurat zadanie pochłonie 3 550 000 zł.

Kolejna pozycja na liście – niemniej wyczekiwana przez lokalną społeczność – to dopięcie prac projektowych i rozpoczęcie budowy „Centrum Aktywności Społecznej im. ks. dr. Henryka Ostacha” w Kamiannej. Więcej na temat tej inwestycji już niebawem w osobnej publikacji.

- Wszystkie te zadania to realizacja mojego programu wyborczego – rozbudowa oczyszczalni ścieków i sieci kanalizacyjnej to ekologiczna Gmina Łabowa. Jeśli chodzi o budowę parku terapeutycznego i centrum w Kamiannej, to inwestycje dwutorowe. Nasi mieszkańcy będą mieli w końcu miejsce do wypoczynku i spotkań a jednocześnie budujemy dzięki nim nasz potencjał turystyczny. Ja nazywam to rozbudową przemysłu czasu wolnego – podsumowuje Marta Słaby. ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info) © Materiał chroniony prawem autorskim







Dziękujemy za przesłanie błędu