Wtorek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
13/01/2024 - 11:10

Klaudia Zwolińska. Takiej dziewczyny na medal w polskim sporcie nie było od 25 lat!

Idzie jak burza, a w ostatnim sezonie osiągnęła życiowe wyniki. Zdobyła dwa srebrne medale na Igrzyskach Europejskich i pięć złotych medali mistrzostw Polski. Sukcesy zwieńczyła brązem mistrzostw świata. Polskie kajakarstwo slalomowe kobiet nie miało takich sukcesów od blisko dwudziestu pięciu lat.

Cały Nowy Sącz pęka z dumy z powodu sukcesów Klaudii Zwolińskiej. Zawodniczka Klubu Sportowego Start i studentka Akademii Nauk Stosowanych  jest reprezentantką Polski w slalomie kajakowym.

Już jako nastolatka zgarniała medale podczas mistrzostw świata i mistrzostw  Europy.  W wieku dwudziestu lat zajęła piąte miejsce podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio. W roku 2021 jako pierwsza Polka w historii zwyciężyła w zawodach Pucharu Świata, wygrywając zawody w Pradze w konkurencji K-1W.

W ostatnim sezonie osiągnęła życiowe wyniki. Zdobyła dwa srebrne medale na Igrzyskach Europejskich w Krakowie  i pięć złotych medali mistrzostw Polski. Sukcesy zwieńczyła brązem mistrzostw świata w Lee Valley w Wielkiej Brytanii, co zapewniło jej kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu.

Polskie kajakarstwo slalomowe kobiet nie miało takich sukcesów od blisko dwudziestu pięciu lat. ([email protected]) fot. KZ

Czy to twoja kandydatka do tytułu Sądeczanin Roku 2023 ?

KLAUDIA ZWOLIŃSKA – wyślij SMS o treści SR.14 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto) lub ZAGŁOSUJ ONLINE lub wypełnij i dostarcz KUPON (dostępny w miesięczniku "Sądeczanin": numer styczeń 2024)

MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA WSZYSTKIE TRZY SPOSOBY (1 x sms, 1 x formularz online, 1 x kupon). Da to równowartość 3 głosów.

Kliknij i zobacz listę wszystkich kandydatów do tytułu Sądeczanin Roku 2023. Znajdziesz tam też szczegółowe zasady głosowania.

Więcej informacji w regulaminie Plebiscytu "Sądeczanin Roku 2023"