Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 21 czerwca. Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
przewiń w dół
07/09/2017 - 20:30

Sukces i odsądzanie od czci i wiary czyli Forum Berdychowskiego

Premier Beata Szydło powiedziała o nim, że to dzięki uporowi Lacha sądeckiego zbudował gigantyczne przedsięwzięcie. To dzięki niemu raz do roku Krynica przyciąga najważniejsze osoby w państwie, a nagroda Człowieka Roku budzi wielkie emocje. Kolejne Forum Ekonomiczne przeszło już do historii. Jakiego podsumowania doczekało się od samego Zygmunta Berdychowskiego? Co szykuje na przyszły rok?

- Jako organizatorzy możemy być dumni z tego, że tegoroczna edycja konferencji w liczbach była jeszcze bardziej imponująca niż w ubiegłym roku -na gorąco podsumowuje   konferencję  przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego Zygmunt Berdychowski. To cztery i pół tysiąca gości, do tego kilkaset osób, które im towarzyszą. To także dwa duże wydarzenia, które równolegle odbywają się w Nowym Sączu, czyli Forum Młodych i Forum Trzeciego Wieku. To także ponad trzysta propozycji programowych na trzy dni.

 - Bez przesady można powiedzieć, że przez te trzy dni Krynica była w absolutnym centrum uwagi gospodarczej i politycznej, co zostało odnotowane przez  wszystkie media. Z tych wszystkich powodów było to Forum wyjątkowe - dodaje Zygmunt Berdychowski.

Czytaj też A wszystko tak dobrze szło... Czego zabrakło w Krynicy podczas Forum Ekonomicznego?

Podobnie jak w latach ubiegłych, także i w tym roku najwięcej emocji budziła przyznawana podczas konferencji Nagroda Człowieka Roku Forum Ekonomicznego.

- Jako organizatorzy  Forum jesteśmy dumni z tego, że ta nagroda jest tak ważna i że wywołuje tyle emocji. To pochodna tego, że tak wiele osób, z różnych opcji politycznych jest w radzie programowej, która ją przyznaje. Ta nagroda zawsze była nagrodą polityczną. Zawsze otrzymywali ją politycy i zawsze budziła emocje.Nie jestem ani trochę zaskoczony różnego rodzaju pretensjami, zarzutami i krytyką, jeżeli chodzi o kontekst polityczny tych decyzji, które co roku podejmujemy.

Czytaj też Premier Beata Szydło Człowiekiem Roku Forum Ekonomicznego. Nagroda za niezłomność, wytrwałość i determinację

Z Krynicy jeszcze nie wyjechali wszyscy goście zakończonego  XXVII Forum Ekonomicznego, a Berdychowski już ma pomysł na kolejną konferencję. Chce się zająć uchodźcami… na Ukrainie.  

Czytaj też Czego szukali i co znaleźli nasi samorządowcy na Forum Ekonomicznym? 

- Dyskusja o uchodźcach, która się toczy w Europie, dotyczy imigrantów z Afryki i Azji, a obok, na Ukrainie, jest największa w Europie liczba uchodźców. To 1,7 mln ludzi, którzy musieli uciekać przed wojną. Czy ktoś o tym w Europie rozmawia? - stawia pytanie Zygmunt Berdychowski.

Agnieszka Michalik, fot. T.K,A.M

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu