Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 21 maja. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Sądeczanin - Miesięcznik

Od stycznia 2008 roku Fundacja Sądecka, znana z licznych i cennych inicjatyw społecznych,jest wydawcą miesięcznika „Sądeczanin”. Pismo skupia się na sprawach bliskich mieszkańcom Sądecczyzny.

Porusza tematy z zakresu samorządu, gospodarki, kultury i historii Ziemi Sądeckiej; pokazuje ludzi zasłużonych dla regionu, promuje wartościowe przedsięwzięcia, nagłaśnia akcje i konferencje organizowane przez Fundację Sądecką.

Tytułem i winietą nawiązujemy do czasopisma, wychodzącego na początku zeszłego stulecia. W ten sposób chcemy podkreślić ciągłość tradycji i pokoleń ludzi zamieszkujących tę ziemię. (...)Odżegnujemy się od wszelkich afiliacji politycznych i sympatii towarzyskich. Zamierzamy być niezależni, obstalunków na laurki nie przyjmujemy” - głosił wstępniak pierwszego numeru.

KUP PRENUMERATĘ LUB EGZEMPLARZ MIESIĘCZNIKA

Co miesiąc 100 bogato ilustrowanych stron zapełnionych reportażami, wywiadami, relacjami, felietonami, recenzjami i bieżącymi informacjami, a wszystko dotyczy Sądecczyzny. Wiele newsów ukazujących się w miesięczniku znajduje później rozwinięcie na łamach serwisu sadeczanin.info.

W „Sądeczaninie” nie ma tematów tabu, ale też pismo stroni od taniej sensacji, starając się przede wszystkim pokazywać dobro dokonujące się na Sądecczyźnie i wyzwania stojące przed jej mieszkańcami.

Funkcję redaktora naczelnego miesięcznika „Sądeczanin” pełni Tomasz Kowalski. Z pismem współpracuje wielu sądeczan, również tych rozsianych  po kraju i świecie.

Miesięcznik ukazuje się w nakładzie kilku tysięcy egzemplarzy i jest kolportowany na terenie powiatu nowosądeckiego. Jest także dostępny w prenumeracie.