Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 8 lipca. Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety
Są nowe stawki VAT i nowe ceny. Co zdrożało, a co jest tańsze
Trzy stawki VAT do pączków i ciastek, inne do musztardy, a jeszcze inne do sosu musztardowego, takie podatkowe absurdy szarpały nerwy zajmującym się handlem przedsiębiorcom. Rząd wreszcie zrobił z tym porządek. Od lipca podobne towary są opodatkowane jednakową stawką. Skutkuje to zmianą cen. Niektóre produkty będą tańsze, inne droższe.
07/07/2020
Czy to możliwe? Szynobus zamiast zamkniętego mostu na  Kamienicy w Nowym Sączu
- Most nadal będzie zamknięty? Dla nas to prawdziwa katastrofa - pomstują mieszkańcy osiedla Zawada i pobliskiej Jamnicy. Po spotkaniu u wojewody z udziałem prezydenta Nowego Sącza i wójta Kamionki Wielkiej, zapadła decyzja o budowie przez wojsko tymczasowej przeprawy, ale zanim to nastąpi, ludzie nadal są odcięci od miasta. Wybawieniem z tych kłopotów mógłby być szynobus, bo obok uszkodzonego mostu jest most kolejowy i stacja. Jakie są realne szanse na takie rozwiązanie?
07/07/2020
Zamiast "sądeczanki" na otarcie łez  zbudują drugi łącznik brzeski z A4
Co słychać w sprawie budowy „sądeczanki”? Na fali prezydenckiej kampanii, jeszcze przed pierwszą turą wyborów, rząd sypnął kasą, ale inwestycja nie może ruszyć z miejsca, bo trzeci rok nie sposób wytyczyć ostatecznego przebiegu nowej trasy. Jak się nie da budować u nas, to się buduje gdzie indziej. Waśnie udało się sfinalizować kolejną inwestycję. Już niebawem ruszy budowa drugiego łącznika brzeskiego z autostradą A4.
06/07/2020
table-gospodarka

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)