Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 marca. Imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety
Dziwne? Budują u nas tanie mieszkania na wynajem, a chętnych jak na lekarstwo
Kiedy limanowski samorząd ogłosił, że bez oglądania się na rządowy program „Mieszkanie Plus” zamierza budować własne bloki dla tych, których nie stać na kupienie własnego lokum, wydawało się, że chętnych zgłosi się co niemiara. To, ile będzie mieszkań, ma zależeć od tego, ilu będzie chętnych. Nabór ruszył, ale szału nie ma
19/03/2019
Koniec drogowej nędzy w gminach? Tak, ale trzeba się  dobrać
Mosty, estakady, obwodnice… jeśli powstają, to zwykle w dużych miastach. Teraz, zgodnie z forsowaną przez rząd koncepcją zrównoważonego rozwoju, czas na inwestycyjne przyspieszenie na polskiej prowincji. To dlatego z końcem ubiegłego roku sejm powołał Fundusz Dróg Samorządowych na dofinansowanie modernizacji, budów i remontów lokalnych dróg. Małopolsce przypadło z funduszu blisko 300 milionów złotych.
19/03/2019
Nasze rowerowe eldorado. Zobacz mapy gotowych tras i tych, które powstają
Małopolska zamienia się w prawdziwy raj dla miłośników dwóch kółek. Tysiąc kilometrów, tyle mają w sumie liczyć powstające w ramach EuroVelo trasy rowerowe zaprojektowane tak, aby tworzyły spójną sieć obejmującą całe województwo. Biegnące przez najbardziej malownicze tereny ścieżki, połączą ze sobą najważniejsze miasta regionu: Kraków, Tarnów, Oświęcim, Nowy Sącz, Nowy Targ, Olkusz, Chrzanów oraz Zakopane. Co już udało się zrobić, a co jeszcze jest do zrobienia?
18/03/2019
table-gospodarka

Miesięcznik Sądeczanin marzec 2019 roku