Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 21 września. Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca
Ogłosili przetarg na budowę nowego mostu w Kurowie...tylko, kiedy nam go zbudują
Jest stary, wysłużony, za wąski i powoli dożywa swego kresu. Most na Dunajcu w Kurowie ma zastąpić nowa przeprawa, ale rozpoczęcie inwestycje idzie jak po grudzie. Wedle zapowiedzi Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad na budowę nowego mostu miał być ogłoszony na początku tego roku, potem okazało się, że dokumentacja jest niekompletna, a potem zapadła głucha cisza. Teraz wreszcie są dobre wiadomości.
21/09/2018
Żelbetowymi platformami, betonowymi palami  ratują im domy
To osuwisko było zmorą mieszkańców ulicy Węgierskiej w Grybowie. Przez osiem lat niszczyło nie tylko jezdnię. Pękały też okoliczne domy. Ale koszmar powoli się kończy. Budowlańcy zwijają się od kilku miesięcy, żeby naprawić to, co zniszczyła powódź w 2010 roku. Kilkanaście nowych, betonowych pali zostało zakotwiczonych w skale.
20/09/2018
Wojewódzki samorząd jest prymusem w wydawaniu unijnych pieniędzy? A może znajduje się na liście samorządowych maruderów ministerstwa rozwoju, którzy zbyt wolno inwestują płynącą z Brukseli kasę i dlatego może stracić 127 mln euro? Wersje są dwie. Jedna, rządzonego przez PO urzędu marszałkowskiego, i druga rządowa, a więc PiSu. Jeśli rację ma minister, pod znakiem zapytania stoją inwestycje na Sądecczyźnie, planowane z nadzieją na unijne fundusze.
20/09/2018
table-gospodarka