Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
Jak oni to robią. Budowa nowego mostu w Kurowie robi wrażenie! [WIDEO][ZDJĘCIA]
Na wielkim placu budowy mostu w Kurowie praca wre. Z każdym miesiącem pojawiają się kolejne segmenty, które tworzą gigantyczne przęsło. Tak długiego mostu w naszym regionie nikt jeszcze nie budował. Na jakim etapie jest inwestycja, której na szczęście nie zatrzymała ani epidemia wirusa ani koronakryzys.
05/12/2020
Biją na alarm w górach. Gospodarcze tsunami zmiecie turystyczny biznes
Czy małe rodzinne firmy żyjące z turystyki zmiecie fala bankructw? Taki czarny scenariusz wieszczą górskie samorządy i apelują do rządu o wydłużenie szkolnych ferii. -Nie ma zimy, nie ma nas. To będzie dla nas tsunami gospodarcze, które nas zmiecie – mówił burmistrz Szczyrku podczas spotkania w Bukowinie Tatrzańskiej, gdzie gminy górskie zawarły porozumienie. Chcą wspólnie ratować branżę przed klęską.
04/12/2020
Histeria i kontrole wyciągów w Krynicy. Co wyszło z burzy w szklance wody
Kask, gogle, rękawice, usta i nos osłania kominiarka, taki rynsztunek ma na sobie niemal każdy narciarz. – Nie ma opcji, żeby na stoku czy przy wyciągu zarazić się covidem – mówi Daniel Lisak z Krynickiej Organizacji Turystycznej. Ale zrobił się dym. W weekend, nie bacząc na epidemię, jeden z ośrodków narciarskich w uzdrowisku tłumnie najechali fani białego szaleństwa. Teraz narciarski biznes czekają kontrole, choć jak mówią ludzie z branży, rygory to czysta fikcja.
04/12/2020
table-gospodarka