Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 marca. Imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety
Ruszyła wyborcza machina PO. Czy poseł Czerwiński wybiera się do Brukseli?
Po tym, jak wyborczą, europarlamentarną machinę puściło w ruch Prawo i Sprawiedliwość, wiadomo, że liderami małopolskiej listy zostali wicepremier Beta Szydło i europoseł Ryszard Legutko. Teraz do akcji wkroczyła Koalicja Obywatelska z Platformą Obywatelską na czele, która w roli regionalnej lokomotywy obsadziła Różę Thun. Czy na tej liście znajdą się politycy z Sądecczyzny? Czy do Brukseli szykuje się poseł Andrzej Czerwiński?
18/03/2019
Mistrz Świata Robert Wątor potrzebuje naszej pomocy. Pomóżmy mu spełnić marzenie
Zbiórka pieniędzy dla Roberta Wątora nabiera rozpędu. Do tej pory wspólnie udało nam się uzbierać prawie 18 tysięcy złotych. Ta suma wciąż rośnie. Pieniądze o różnej wartości – od złotówki do nawet 910 zł wpłaciły 304 osoby. Aż 790 osób udostępniło zrzutkę na swoich Facebookach. Jesteście wspaniali! Po raz kolejny pokazaliście, że w takich sytuacjach jak ta, można na Was liczyć.
16/03/2019
Słowa ks. prof. Józefa Tischnera nigdy się nie przeterminują [FILM]
Ks. prof. Józef Tischner to pierwszy kapelan Związku Podhalan. Dla wielu ten duchowny i filozof to symbol ludzkiej twarzy kościoła. Wielokrotnie pytany o swoje pochodzenie i korzenie mówił gorąco o Łopusznej, o góralach ale podkreślał jednocześnie: urodziłem się w Starym Sączu. O sile przesłania księdza profesora rozmawiamy z dr. Stanisławą Trebunią Staszel.
16/03/2019
table-rozmowy

Miesięcznik Sądeczanin marzec 2019 roku