Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 17 września. Imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza
Hejt czy kara za grzechy? Dlaczego w Piwnicznej – Zdroju chcą referendum?
Dariusz Chorużyk burmistrz Piwnicznej – Zdroju nie ukrywa, że jeśli chodzi o przyczyny, dla których mieszkańcy chcą zorganizować referendum ma bardzo mieszane uczucia. Do merytorycznych argumentów odnosi się bez pardonu, ale jest przekonany, że to nie o dobro gminy chodzi, ale o prywatne interesy tych, którzy są niezadowoleni, że gminie skończyły się pewne układy.
16/09/2019
Od słowa do słowa z Patrycją Fereniec: Łukasz Mikulski
Zgodnie z zapowiedzią, rozpoczynamy dziś nowy cykl rozmów Sądeczanina: "Od słowa do słowa z Patrycją Fereniec". Patrycja wydobywa ze swych rozmówców najciekawsze wyznania.
14/09/2019
Przepiękne tereny na krańcach Pogórza, położone w kotlinie, wzdłuż rzeki Bela i Białka, otoczone pasmem górskim. To miejsce wymarzone do rekreacji i turystyki. Tak jest u naszych sąsiadów zza miedzy, w Iwkowej, która choć należy do powiatu brzeskiego, jest silnie związana z Sądecczyzną. My mamy śliwowicę łącką, oni mają swoje suszone śliwki. Słyną też z ogólnopolskiego rekordu w lepieniu i gotowaniu pierogów ze śliwkowym nadzieniem. Teraz zamierzają zdobyć rekord Guinnessa!
13/09/2019
table-rozmowy