Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 14 sierpnia. Imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy
01/04/2020 - 10:45

Koronawirus: w Małopolsce już 209 chorych - godz. 20.30 [AKTUALIZACJA]

W Małopolsce zdiagnozowano dziewięć kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem. W sumie w województwie choruje obecnie dwieście dziewięć osób.

Godz. 21.30

Z najnowszych informacji podanych przed momentem przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że na koronawirusa zachorowało w Polsce 2554 osoby. W tej liczbie jest 43 osoby, które zmarły.

Godz. 14.30

W Małopolsce na koronawirusa zachorowało już 209 osób. Od rana w statystykach zostało ujętych dziewięć nowych przypadków. Wirus został potwierdzony u siedmiu mieszkańców Krakowa. Wśród nich jest między innymi osoba niepełnoletnia. Zachorował także młody mieszkaniec powiatu bocheńskiego oraz mieszkaniec powiatu wielickiego.

- Wszystkie te osoby zostały objęte izolacją w warunkach domowych – informują służby wojewody małopolskiego.

Według najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia w kraju na koronawirusa zachorowało 2420 osób. W tej liczbie jest 36 pacjentów, którzy zmarli.

Są to pacjenci, u których wykonany test na obecność koronawirusa dał wynik pozytywny. Liczba zakażonych w Małopolsce praktycznie codziennie rośnie.

Czytaj także: ZOSTAŃCIE W DOMU – apeluje zakażony koronawirusem lekarz z ośrodka w Ropie

Służby wojewody małopolskiego poinformowały dzisiaj rano, że w Małopolsce mamy dziewięć nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

Zakażenie zostało potwierdzone u dwójki mieszkańców powiatu limanowskiego (kobiety oraz mężczyzny), starszej kobiety i mężczyzny z powiatu bocheńskiego, mieszkańca Tarnowa, młodej mieszkanki z powiatu olkuskiego i młodego mieszkańca z powiatu wielickiego

Czytaj także: W limanowskim szpitalu zmarła 86-letnia pacjentka zakażona koronawirusem

- Spośród tych dziewięciu osób trzy trafiły do szpitala, a pięć przebywa w izolacji w warunkach domowych – informują służby wojewody małopolskiego

Wśród nowych potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 jest też 87-letnia mieszkanka powiatu limanowskiego, która zmarła w Szpitalu Powiatowym w Limanowej. Jeżeli do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej zostanie przekazane potwierdzenie, że przyczyną zgonu tej osoby była choroba zakaźna COVID-19, będzie to podstawą do ujmowania tego zgonu w prezentowanych statystykach.

W Polsce mamy obecnie potwierdzonych 2347 przypadków zakażenia koronawirusem. W tej liczbie jest 35 osób, które zmarły.

[email protected], fot. Pixabay.comDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)