Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 22 maja. Imieniny: Emila, Neleny, Romy
17/04/2024 - 08:15

Nie przegap wielkiego finału konkursu historycznego Mój Region–Moja Duma, Moje Miasto-Moja Duma

Już w najbliższy piątek, 19 kwietnia poznamy laureatów tegorocznej, XI edycji wojewódzkiego konkursu historycznego „Mój Region – Moja Duma, Moje Miasto - Moja Duma” organizowanego przez Społeczno-Kulturalne Towarzystwo Sądecczyzny i Fundację Sądecką.

Sądeckie Młode Talenty: 10 najlepszych z najlepszych! Znamy wyniki głosowania sms i jury!

Celem konkursu jest między innymi pogłębienie wiedzy o historii Sądecczyzny, zainteresowanie historią, bogatą tradycją, duchowym i materialnym dziedzictwem regionu, a także uczczenie pamięci o osobach wybitnych i zasłużonych dla Sądecczyzny. Jednak jak podkreślają sami zainteresowani, poszerzanie wiedzy, to tylko jedna z korzyści, które wynikają z uczestnictwa w konkursie.

Przypomnijmy też, że konkurs jest konkursem trzystopniowym:
I stopień – etap szkolny konkursu  – napisanie pracy na jeden z tematów wskazanych w regulaminie
II stopień – etap rejonowy – rozwiązanie testu konkursowego
III stopień – etap wojewódzki (finałowy) – rozwiązanie pisemnego testu oraz odpowiedzi na pytania w części ustnej. 

Ci, którzy zajmują w kolejnych edycjach rywalizacji trzy pierwsze miejsca w trzech kategoriach wiekowych, otrzymują nagrody finansowe w postaci Stypendiów im. Braci Potoczków. W tegorocznej edycji pula  to aż 11 000 zł. Wszyscy laureaci otrzymują też nagrody rzeczowe od współorganizatora i partnera konkursu, czyli Instytutu Pamięci Narodowej.

Wykaz wszystkich uczestników, którzy tym razem zakwalifikowali się do finału konkursu wyłonionych przez Wojewódzką Komisję Konkursową w drugim etapie znajdziecie w publikacji Znamy Finalistów XI Edycji Konkursu Mój Region - Moja Duma, Moje Miasto - Moja Duma

I to właśnie oni wezmą udział w piątkowym teście finałowym. – W tym roku było aż 350 uczestników natomiast do półfinału awansowało 250 i około 150 mamy teraz w ścisłym finale. Uczestnicy będą pisali test i odpowiadali na ustne pytania. Ta część konkursu rozpocznie się o godzinie 13 w pięknym, nowym gmachu Wydziału Nauk Ekonomicznych Akademii Nauk Stosowanych przy Alejach Wolności, czyli zaraz obok byłego kina Krokus, gdzie już o 16 godzinie ogłosimy wyniki – informuje dyrektor Fundacji Sądeckiej Przemysław Bawołek. ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu