Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 4 kwietnia. Imieniny: Benedykta, Izodory, Wacławy
26/03/2020 - 15:15

Nowy Sącz: przenieśli oddział zakaźny dla pacjentów z podejrzeniem koronawirusa

Od piątku 27 marca oddział zakaźny, który do tej pory funkcjonował w zabytkowym dworku w Dąbrowie zostaje przeniesiony do budynku, w którym mieści się oddział pulmonologii Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego przy ul. Młyńskiej 5 w Nowym Sączu. Trafią tam pacjenci z podejrzeniem koronawirusa.

Dyrekcja sądeckiego szpitala zdecydowała się na taki krok, bo sytuacja, związana z pandemią koronawirusa zmienia się z dnia na dzień. Oddział zakaźny zostanie ulokowany na parterze, w budynku, w którym mieści się oddział pulmonologii.

- Na oddział zakaźny będą trafiali tylko i wyłącznie pacjenci z podejrzeniem koronawirusa – mówi Agnieszka Zelek – Rachtan, rzecznik prasowy Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu. – Pacjenci z innymi chorobami zakaźnymi będą hospitalizowani w naszym szpitalu, albo w szpitalach ościennych.

Dlaczego kierownictwo sądeckiego szpitala zdecydowało się przenieść oddział zakaźny do głównego budynku przy ul. Młyńskiej?

-  Liczba osób z podejrzeniem koronawirusa, zgłaszających się do naszego szpitala, rośnie - tłumaczy rzeczniczka. – Chociaż nie mamy ani jednej osoby hospitalizowanej w związku z podejrzeniem COVID - 19. Pacjenci, którzy do tej pory zgłaszali się do naszej placówki z podejrzeniem koronawirusa oprócz dolegliwości przypominających to zakażenie mieli także i inne choroby współistniejące. Potrzebowali konsultacji innych lekarzy. Dlatego też, dzięki tej decyzji cały personel będzie na miejscu. Pacjenci, którzy do tej pory przebywali na oddziale zakaźnym zakończyli leczenie i zostali wypisani do domu.

Z zabytkowego dworu w Dąbrowie do budynku bakteriologii, który mieści się na terenie sądeckiego szpitala przy ul. Młyńskiej, zostaje również przeniesiony punkt szczepień. Będzie działał na parterze.

Oddział zakaźny dysponuje dziesięcioma łóżkami, zajmie sale uruchomionego kilka tygodni temu oddziału obserwacyjnego, na który trafiali pacjenci z podejrzeniem koronawirusa. - Numer telefonu do oddziału zakaźnego jest taki sam jak do tej pory – zaznacza rzeczniczka 18 443-21-23.

[email protected], fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu