Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 22 maja. Imieniny: Emila, Neleny, Romy
20/04/2024 - 11:10

Nowe rozwiązanie w fotowoltaice z pionowym montażem. Robi to firma z Nowego Sącza

Innowacyjne podejście do fotowoltaiki: SOL-CAM Sp.J. z Nowego Sącza wdraża nowe rozwiązania w fotowoltaice z pionowym systemem montażu niemieckiej firmy Next2Sun.

SOL-CAM, stabilny i sprawdzony dostawca rozwiązań z zakresu odnawialnych źródeł energii (OZE), z dumą ogłasza zakończenie realizacji kolejnego przełomowego projektu opartego na nowatorskim systemie firmy Next2Sun, który charakteryzuje się pionowym montażem modułów bifacjalnych.

Firma SOL-CAM na przełomie roku podpisała umowę partnerską z polskim przedstawicielem Next2Sun Technology GmbH firmą Next2Sun Projekt Sp. z o.o. i od razu wykonała instalację mocy bliskiej 40 kWp z użyciem tego właśnie rozwiązania jako części większego, niemal 100 kWp, projektu. Ten krok stanowi kamień milowy w promocji zielonej energii, a współwłaściciele firmy SOL-CAM, dzielą się swoimi refleksjami na temat tego przedsięwzięcia.

- Pochłonięci intensywnymi pracami nad projektem w firmie Muszynianka, gdzie z sukcesem zainstalowaliśmy bifacjalne moduły fotowoltaiczne na pionowych konstrukcjach tworzących ogrodzenie, widzimy ogromny potencjał tego nowatorskiego podejścia nie tylko dla sektora energetyki odnawialnej, ale także dla naszej przyszłości. To dla nas nie tylko kwestia technologii, ale także zaangażowania w dalszy rozwój energetyki odnawialnej - zauważa Witold Horowski - jeden ze współwłaścicieli firmy.

Paweł Groń, współwłaściciel firmy SOL-CAM, podkreśla kluczowe zalety tego innowacyjnego podejścia. - Nasze doświadczenia wyraźnie pokazują, że pionowe konstrukcje  fotowoltaiczne pozwalają na efektywne wykorzystanie przestrzeni, co umożliwia optymalne rozmieszczenie modułów i maksymalizację generowanej energii. To kluczowy element, szczególnie w kontekście zrównoważonego rozwoju - mówi Paweł Groń.

Projekt zakończony w rozlewni wody mineralnej Muszynianka w Krynicy- Zdroju  udowodnił, że pionowe konstrukcje fotowoltaiczne przynoszą oczekiwane rezultaty. Witold Horowski potwierdza, że efektywne wykorzystanie przestrzeni oraz zwiększona wydajność w okresie zimowym są kluczowe dla sukcesu projektu. Dodatkową, niebagatelną zaletą tego rozwiązania jest wykonanie całości z niemal 40 kWp instalacji w formie ogrodzenia już istniejącej i rozbudowywanej, tradycyjnej farmy fotowoltaicznej, posadowionej na gruncie w pobliżu zakładu produkcyjnego. 

Innowacyjne podejście do instalacji paneli fotowoltaicznych zdobywa coraz większą popularność, a firmy takie jak Muszynianka Sp. z o.o. stają się pionierami tego ekologicznego trendu. Znaczące korzyści, takie jak optymalne wykorzystanie powierzchni, zwiększona wydajność w warunkach zimowych, zwiększona autokonsumpcja dzięki pionowemu układowi bifacjalnych modułów w orientacji wschód-zachód, brak problemu zabrudzeń i zalegającego śniegu, a także optymalizacja mocy jako dodatkowy element służący poprawie wydajności działania, sprawiają, że pionowe konstrukcje fotowoltaiczne stają się cennym narzędziem dla firm dążących do zrównoważonej przyszłości energetycznej.

Jednak korzyści z tych innowacyjnych rozwiązań nie ograniczają się tylko do przedsiębiorstw. Jak zauważa Stanisław Groń, współwłaściciel firmy SOL-CAM, rolnicy również mogą znaleźć w pionowych instalacjach fotowoltaicznych interesujące rozwiązania.

- Pionowe rzędy modułów ułatwiają dalszą uprawę ziemi, umożliwiając swobodne korzystanie z maszyn rolniczych na obszarze przekraczającym 90 procent dostępnej przestrzeni, zachowując nadal rolniczy charakter gruntów. Do tego skutecznie zatrzymują wiatr, ograniczając w ten sposób wysuszanie gleby, co jest obecnie bardzo pożądanym działaniem w dobie tak dużych deficytów wody i ocieplania klimatu - przekonuje Stanisław Groń.

 I dodaje, że warto też zauważyć, że pionowe moduły fotowoltaiczne mogą znaleźć zastosowanie w gospodarstwach domowych, zastępując tradycyjne ogrodzenia i jednocześnie produkując energię elektryczną. "To nie tylko krok w kierunku zrównoważonej przyszłości, ale także sposób na efektywne wykorzystanie przestrzeni przydomowej,

Pionowy system firmy Nex2Sun, którego partnerem na teren Małopolski jest firma SOL-CAM z Nowego Sącza, to z pewnością krok naprzód w innowacyjności na polskim rynku rozwiązań OZE, to połączenie niemieckiej technologii i jakości  z polskim doświadczeniem, jakością, kreatywnością i zapałem do pracy nawet w trudnych warunkach terenowych.

Kolejną nowością oferowaną przez firmę SOL-CAM są Carporty fotowoltaiczne, innowacyjne konstrukcje łączące funkcję zadaszenia dla pojazdów, zwłaszcza samochodów, z zastosowaniem paneli fotowoltaicznych do produkcji energii elektrycznej. Charakteryzują się one tym, że posiadają panele słoneczne umieszczone na dachu konstrukcji. Dzięki nim możliwe jest jednoczesne generowanie energii odnawialnej i zabezpieczenie pojazdów przed warunkami atmosferycznymi.

- Nasze unikalne wiaty oraz pionowa fotowoltaika firmy Nex2Sun to efekt kompleksowego podejścia do projektowania, który pozwala nam dostarczać produkty, które nie tylko zachwycają estetyką, ale również spełniają praktyczne potrzeby - mówią współwłaściciele firmy.

Firma SOL-CAM, obecna na rynku od 2016 roku, nieustannie przyczynia się do rozwoju sektora odnawialnych źródeł energii, oferując innowacyjne rozwiązania, takie jak panele fotowoltaiczne, ogrodzenia fotowoltaiczne, carporty, stacje ładowania pojazdów, pompy ciepła, magazyny energii, rekuperacje i klimatyzacje. Jako jedyny dystrybutor rozwiązań Nex2Sun w Polsce, firma SOL-CAM wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów, dostarczając nowoczesne i zrównoważone technologie.

Kontakt do firmy: 

www: solcam.pl
Telefon: 577 260 530

Artykuł sponsorowanyDziękujemy za przesłanie błędu