Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 25 lutego. Imieniny: Almy, Cezarego, Jarosława
15/01/2021 - 17:15

Szturm na punkty szczepień przeciw Covid pierwszego dnia rejestracji

Takiego zainteresowania szczepieniem przeciw COVID-19 nikt nie spodziewał się. W sześciu punktach w Nowym Sączu, które biorą udział w Narodowym Programie Szczepień, tworzyły się kolejki seniorów 80+ rejestrujących się po szczepionkę.
Choć to dopiero pierwszy dzień zapisów na szczepienie to w jednej z sądeckich przychodni już lista chętnych została zapełniona do 30 marca.

Przypomnijmy, że na szczepienie można się zarejestrować na trzy sposoby:

Rejestrować siebie lub swoich bliskich można telefonicznie, dzwoniąc na całodobową, bezpłatną infolinię – 989. Korzystając z takiej opcji potrzebny będzie PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Zapisywać można się także poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl. Do tego potrzebny jest jednak Profil Zaufany. Trzecią możliwością rejestracji, jest bezpośredni kontakt z wybranym punktem szczepień.

Czytaj także: Jak się rejestrować na szczepienie przeciwko COVID – 19? Krok po kroku

Przychodnie na terenie Nowego Sącza, a tych jest sześć na terenie miasta, które zdecydowały się na uruchomienie punktu szczepień przeżywały dzisiaj od rana prawdziwe oblężenie seniorów, którzy chcieli się osobiście lub telefonicznie zarejestrować na szczepienie, bądź osób, którzy chcieli zarejestrować seniora – kogoś bliskiego z rodziny.

Czytaj także: Seniorzy 80+ jako pierwsi będą mogli zapisać się na szczepienie przeciw Covid

Jak dowiedzieliśmy się od jednego z koordynatorów szczepień w jednym z sądeckich punktów szczepień – każdy z nich może na razie zaszczepić tygodniowo 30 osób, ale wszystko wskazuje na to, że ta liczba, z uwagi na ogromne zainteresowanie będzie musiała się zmienić.

- Zainteresowanie szczepieniem wśród seniorów jest ogromne – powiedziała Sadeczaninowi.info rejestratorka w przychodni NZOZ Antidotum przy ul. Broniewskiego w Nowym Sączu. – Ludzie stali w kolejce, by się zarejestrować. Niestety, musieliśmy już w pierwszym dniu podziękować niektórym pacjentom, którzy chcieli się zarejestrować.

W tej przychodni lista chętnych seniorów, chcących się zaszczepić jest już pełna do 30 marca. Zapełniła się dosłownie w mgnieniu oka.

Jak jest w innych punktach? - czytaj na następnej stronie TUTAJDziękujemy za przesłanie błędu

Lutowy miesięcznik Sądeczanin 2021