Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 czerwca. Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
22/05/2024 - 13:15

Tak się w Newagu w Nowym Sączu inwestuje w pracowników [WIDEO]

Inwestowanie w zdrowie pracownika, to fizyczne i to psychiczne, to inwestycja, która się zwraca. Dbałość o załogę przejawia się nie tylko w lepszych wynikach i większym zaangażowaniu, ale również w silniejszej identyfikacji pracowników z misją i wartościami firmy. Dobrze wiedzą o tym w Newagu.

W  naszej firmie, jesteśmy przekonani,  że dobry stan zdrowia pracowników, zarówno pod względem fizycznym jak i psychicznym,  przekłada  się na ich wydajność i  ogólne zadowolenie z  życia -  mówi w rozmowie z „Sądeczaninem” Joanna Kot, dyrektor działu kadr  w firmie Newag i podkreśla, że przedsiębiorstwo bardzo dużo inwestuje w Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych.

Czytaj też U Wiśniowskiego mają grupę szybkiego reagowania. Chcieli tego sami pracownicy. O co chodzi?

Na co mogą liczyć pracownicy?

– Z Funduszu  finansowane są karty  sportowe,  można zyskać dofinansowanie do rekreacji, wypoczynku i rozrywki kulturalnej. Oprócz tego  organizujemy  liczne szkolenia pracownicze, takie które mają przełożenie na kompetencje zawodowe.  Oferujemy też tak zwane szkolenia miękkie,  które skupiają się na rozwijaniu umiejętności interpersonalnych i komunikacyjnych. Pracownicy chętnie z tego korzystają.

Czytaj też Dłuższe urlopy dla wszystkich pracujących. Sprawa już trafiła do ministerstwa

Inwestowanie w zdrowie

Jak zaznacza Joanna Kot, dla Newagu ważne są także kwestie zdrowotne, dlatego w firmie co jakiś czas organizowane są akcje profilaktyczne i prozdrowotne, między innymi w postaci sczepień.  

Więcej na ten temat można przeczytać w relacji  z debaty zorganizowanej w ramach Seminarium o Zdrowiu Sądeczan. W dyskusji o tym, jak dbałość o pracowników wpływa na rozwój firmy i gospodarki  uczestniczyła między innymi  Joanna Kot. ([email protected])
 Dziękujemy za przesłanie błędu