Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 20 maja. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny
04/10/2023 - 06:40

Będzie bon o wartości 2,5 tysiąca złotych. Dostanie go mnóstwo Polaków. Rusza nabór wniosków

Był bon turystyczny czyli 500 plus na wakacje dla rodzin z dziećmi, teraz jest kolejny bon i to na 2,5 tysiąca złotych. Otrzymają go nauczyciele, którzy będą mogli kupić za te pieniądze laptopy. Wkrótce rusza nabór wniosków.

Ilu nauczycieli otrzyma jednorazowy bon warty 2,5 tys. złotych? Jak wynika z informacji serwisu Interia Biznes, to  może być nawet  milion osób.

- Nauczyciele mają różne potrzeby i ustawa daje im możliwość wyboru takiego sprzętu, jaki rzeczywiście przyda się im w pracy - podkreśla minister cyfryzacji Janusz Cieszyński. - Pracujemy nad tym, żeby projekt wszedł na stałe do systemu oświaty i żeby bony były przyznawane nauczycielom raz na pięć lat – dodaje Cieszyński. Składanie wniosków ruszy 10 października.

Czytaj też Tak znana sieć komórkowa nabijała rachunki na infolinii. Ludzie płacili i nie mieli o tym pojęcia. Sieć oddaje pieniądze 

Kto dostanie bon na zakup laptopów?

Dofinansowanie obejmie wychowawców i nauczycieli wykładających wszystkie przedmioty w klasach IV-VIII w publicznych i niepublicznych szkołach podstawowych, w publicznych szkołach artystycznych oraz w niepublicznych szkołach artystycznych posiadających uprawnienia publicznej szkoły artystycznej. Pełna lista uprawnionych osób dostępna jest na stronie resortu cyfryzacji.  Każda z grup na złożenie wniosku wniosków ma trzydzieści dni.

Czytaj też Dom, zarobki, bankowe konto, samochody… tak się powodzi burmistrzowi Biedzie w Limanowej

Jak  wygląda płacenie za laptop bonem?

Dofinansowanie będzie przyznawane w formie kodu, którym będzie można zapłacić za wybrany laptop. W sytuacji, gdy nauczyciel zechce kupić droższy komputer, może dopłacić różnicę. Z programu będzie można korzystać do końca 2025 roku.

Czytaj też Drakońskie kary dla kierowców. Weszły w życie nowe przepisy

Co z innymi nauczycielami?

- Pozostałe grupy  pedagogów uprawnionych do otrzymania bonu, np. nauczyciele nauczania początkowego, będą mogli skorzystać z bonu najpóźniej w przyszłym roku. Działamy etapowo - podkreśla minister Cieszyński cytowany przez  biznesowy serwis. ([email protected]) fot. BSDziękujemy za przesłanie błędu