Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
26/10/2020 - 11:15

Burmistrz Jacek Lelek o zarządzaniu gminą: najważniejsza jest konsekwencją

Gmina Stary Sącz od kilku lat utrzymuje się w czołówce liderów subregionu sądeckiego. W ocenie końcowej za rok 2019 samorząd zajął czwarte miejsce. O tym, co jest najważniejsze w zarządzaniu gminą rozmawiamy z burmistrzem Starego Sącza, Jackiem Lelkiem.

Stary Sącz w tegorocznym Rankingu Oceny Aktywności Gmin zajął czwarte miejsce, zdobywając 128,18 punktów. Włodarz gminy, Jacek Lelek, może pochwalić się również innymi sukcesami. W module trzecim, oceniającym aktywność inwestycyjną gminy, Stary Sącz uplasował się na pierwszym miejscu.

Dowiedz się więcej o Ocenie Aktywności Gmin 2020. Zobacz jak poradziła sobie twoja gmina.

Jacek Lelek, burmistrz Starego Sącza. Fot. Sądeczanin

Podczas kameralnego rozdania nagród, wyróżnienie dla gminy odebrał burmistrz Starego Sącza, Jacek Lelek. Zapytaliśmy go o przepis na sukces oraz problemy, z jakimi zmagała się gmina w 2019 roku.

Stary Sącz od kilku lat wciąż utrzymuje się w czołówce Rankingu Oceny Aktywności Gmin. Musi nam pan zdradzić przepis na sukces – co jest najważniejsze w zarządzaniu gminą?
Myślę, że tutaj bardzo ważna jest konsekwencja. To, że od kilku lat brylujemy w rankingach to jest efekt konsekwentnej polityki i pracy, którą realizujemy. Nasza działalność absolutnie nie jest ukierunkowana na rankingi. Ocena Aktywności Gmin to ranking dobrze skonstruowany, skoro widać w nim efekty konsekwentnej wieloletniej pracy.

Jacek Lelek, burmistrz Starego Sącza. Fot. Sądeczanin

Czytaj również: Nie będzie kwesty na starosądeckich cmentarzach

Działalność samorządu to nie tylko pasmo sukcesów, ale wzloty i upadki. Z jakimi problemami w 2019 roku zmagał się Stary Sącz?
Oczywiście były lata lepsze i gorsze, cały czas był jednak progres. W kontekście tegorocznych problemów, te z poprzedniego roku zdają się dziecięcymi igraszkami.

Jak burmistrz wspomina swój udział w pierwszej edycji Oceny Aktywności Gmin? I jak udało się sprawić, że w dwunastej edycji Stary Sącz znowu pojawił się w czołówce rankingu? Obejrzyjcie całość wideo. (s.siwulska@sadeczanin.info, wideo: Daniel Szlag).Dziękujemy za przesłanie błędu

100 firm Sądecczyzny 2021 - katalog