Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 2 lipca. Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana
30/01/2019 - 13:40

Chełmiec: kiedy oświetlą Wielopole? Znamy termin

Kiedy mieszkańcy sołectwa Wielopole w gminie Chełmiec doczekają się budowy oświetlenia ulicznego na terenie ich miejscowości? Urzędników zapytała o to sołtys Aleksandra Opalska. Jaką otrzymała odpowiedź?

Radna Aleksandra Opalska i zarazem sołtys Wielopola w gminie Chełmiec wstrzymała się od głosowania przy podejmowaniu uchwały w sprawie budżetu gminy Chełmiec, bo zabrakło tam środków na rewitalizację tej miejscowości. Choć według deklaracji wójta inwestycje z tej dziedziny mają zostać zrealizowane, Opalska nie doczekała się idących za tym zapisów w owym budżecie.

O szczegółach głosowania i motywach, którymi kierowało się jeszcze dwoje radnych, którzy tak jak sołtys Wielopola nie podzielili entuzjazmu reszty gminy w sprawie budżetu na 2019 rok pisaliśmy w publikacji

Zobacz też: Chełmiec: dlaczego troje radnych nie poparło budżetu? Ostrogorzkie wyjaśnienia

Ale na tym aktywność radnej na budżetowej sesji się nie zakończyła. Opalska złożyła interpelację w sprawie budowy oświetlenia ulicznego w tej miejscowości podkreślając, że chodzi tu nawet nie o komfort - choć to przede wszystkim zimą równie istotna rzecz -  a przede wszystkim bezpieczeństwo mieszkańców sołectwa, które reprezentuje.

Odpowiedzi w imieniu Urzędu Gminy udzieliła dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Bogumiła Aszklar-Lelito. – (…) zadanie pn „Budowa oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Chełmiec” jest w trakcie realizacji a termin wykonania wg umowy z wykonawcą upływa w maju 2019 roku.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Aktywnie w Małopolsce