Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 23 czerwca. Imieniny: Albina, Wandy, Zenona
18/12/2019 - 14:55

Cud się stał pewnego razu. Zamiast podwyżki cen będzie… obniżka

Prąd, papierosy, benzyna, żywność… wszystko to od nowego roku będzie więcej kosztować. Informacje o podwyżkach są jak chleb powszedni i wszyscy się do nich przyzwyczaili, ale wiadomość o obniżce? To brzmi po prostu niewiarygodnie. A jednak. Spada cena gazu.

Podwyżki cen prądu, za wywóz śmieci, podwyżki cen papierosów i żywności… od nowego roku szykuje się drenaż naszych domowych portfeli. Jest jedna dobra wiadomość. Będzie obniżka. Od stycznia spada cena gazu dla gospodarstw domowych. Chodzi o błękitne paliwo od największego krajowego dostawcy, jakim jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.

Czytaj też Katastrofa! Prąd idzie w górę. I to nie jest jedyna podwyżka jaka nas czeka

O ile zapłacimy mniej? Taryfa na gaz już zatwierdzona przez Urząd Regulacji Energetyki (URE) spadnie o 2,9 procent i będzie obowiązywać do końca czerwca przyszłego roku. Obniżkę – jak poinformował urząd – zawdzięczamy niskim cenom gazu na Towarowej Giełdzie Energi.  

Na razie – o czym także poinformował urząd - nie zmienią się opłaty dystrybucyjne największego dystrybutora gazu czyli Polskiej Spółki Gazownictwa.

Czytaj też Czytaj też Twój e-PIT po nowemu. Idą zmiany w naliczaniu ulgi na dzieci i nie tylko  

- Taryfa spółki na razie nie zmieni się, postępowanie administracyjne w tej sprawie jest w toku -  czytamy w komunikacie URE, który szacuje, że spadek cen gazu będzie najbardziej odczuwalny dla tych, którzy zużywają stosunkowo duże ilości paliwa. Dotyczy to ogrzewających gazem mieszkania,  którzy średnio zapłacą 5 zł miesięcznie mniej.

Według wyliczeń PGNiG, cena za błękitne paliwo dla gospodarstw domowych w pierwszej połowie przyszłego roku będzie o 8 proc. niższa niż pięć lat temu.

[email protected]o fot.jm


Dziękujemy za przesłanie błędu