Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 9 lipca. Imieniny: Hieronima, Palomy, Weroniki
13/06/2018 - 14:55

Darmowy i monitorowany parking dla pasażerów MPK? Zaraz rusza budowa

Dopiero drugi przetarg pozwolił na wyłonienie wykonawcy jednej z najważniejszych inwestycji w Starym Sączu. Chodzi o parking Park&Ride, z którego pasażerowie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego będą mogli korzystać darmowo. Za prawie 7 mln zł zbuduje go firma KOMPLEX-BUD z Łącka.

Pierwszy przetarg na realizację inwestycji unieważniono – wszystkie oferty okazały się za drogie.

W kolejnym najtańszą ofertę przedstawiła firma KOMPLEX-BUD z gminy Łącko, która wykonanie inwestycji oszacowała na 6 mln 947 tys. zł. Ta oferta była jednocześnie o 3 mln tańsza o najdroższej i o 1,2 mln droższa niż zakładał kosztorys. Samorząd przystał na te warunki i już podpisano umowę.

Zobacz też: Stary Sącz będzie miał własny, acz niewidoczny dworzec MPK! Zobacz wizualizację [WIDEO]

Dlaczego napisaliśmy, że parking będzie darmowy dla pasażerów MPK? Bo wjazd na teren umożliwiać będzie parkingowa wydana na podstawie np. biletu okresowego. Swój samochód będą mogli tu też zostawić użytkownicy systemu Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej.

Parking ma pomieścić aż 130 pojazdów osobowych, osiem autokarów i dodatkowo 22 rowery. Wykonawca ma wejść na plac budowy do końca tego miesiąca a co bardzo ważne prace nie będą wiązały się z żadnymi utrudnieniami dla mieszkańców.

Zobacz też: Dworzec MPK będzie dwupiętrowy – podobają się Wam wizualizacje?

Wszystkich, którzy będą zostawiać tu samochód na kilka godzin ucieszy na pewno fakt, że obiekt będzie monitorowany a co równie ważne doskonale skomunikowany z drogami, bo w miejscu dzisiejszego skrzyżowania ulic Jana Pawła II i Pod Ogrodami powstanie nowe rondo. Jak informuje Kazimierz Guzicki, zastępca burmistrza na to zadanie przetarg będzie ogłoszony dopiero we wrześniu a na prace będą zrealizowane dopiero w przyszłym roku.

ES [email protected] Fot.: UM w SSDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)