Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
26/09/2022 - 08:15

Dom, zarobki, dolarowe konto. Tak się powodzi marszałkowi Małopolski Witoldowi Kozłowskiemu

Kilka lat temu stanowisko sekretarza starostwa powiatowego w Nowym Sączu zamienił na fotel marszałka województwa. Każdy może mu zajrzeć do kieszeni i sprawdzić ile zarabia i jaki jest stan jego konta i jaki ma majątek. Podobnie jak inni samorządowcy, musi publikować oświadczenie majątkowe. Czy Witold Kozłowski jest zamożny?

Co wynika z lektury najnowszego oświadczenia majątkowego Witolda Kozłowskiego za  2021 rok?  

Oszczędności marszałka to ponad 561 tys. złotych. Na koncie walutowym zgromadził ponad 40 tys. dolarów i blisko 4,5 tys. euro.

 W ramach umowy o pracę Witold Kozłowski zarobił w ubiegłym roku w urzędzie marszałkowskim ponad 202 tys. złotych.  Do tego doszły jeszcze ryczałtowe diety w wysokości blisko 6,4 tys. euro za udział w posiedzeniach Europejskiego Komitetu Regionów.

czytaj też Domy, oszczędności, samochody. Tak się powodzi sądeckiemu staroście i wicestaroście  

Jak mieszka małopolski marszałek

Wspólnie z żoną ma dom o powierzchni ponad 300 metrów kwadratowych wart blisko pół miliona złotych.  Majątek małżonków to także działka rolna o powierzchni 40 arów, wyceniona na 80 tys. złotych i warte 30 tys. zł nieużytki rolne o powierzchni pół hektara.

czytaj też Poszły w górę pensje w dużych i średnich firmach. Czy tyle dają zarobić w Nowym Sączu?

W oświadczeniu majątkowym marszałka znalazł się także Peugeot 3008, roczniki 2017. ([email protected]) fot.UMWMDziękujemy za przesłanie błędu