Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 28 lutego. Imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany
11/09/2019 - 16:15

Ile milionów pakuje kolej w tory między Kamionką Wielką a Grybowem

Nowy wiadukt w Ptaszkowej, przebudowa wiaduktu w Nowym Sączu przy ulicy Zielonej, remont trasy z Tarnowa do Muszyny i Krynicy... PKP inwestuje w linie kolejowe, co ma sprawić, że pociągi pojadą szybciej. Teraz za grube miliony prowadzone są prace na torach, na odcinku Grybów – Kamionka Wielka za 56 mln.

Nowy wiadukt na Zielonej jest już prawie na ukończeniu. Po dwudziestym września pociągi pojadą szybciej po dwóch nowych torach. Kilka dni później mieszkańcy Nowego Sącza zyskają łatwiejszą i wygodniejszą komunikację, bo remontowana jest też ulica przy wiadukcie, która będzie mieć dwa trzymetrowe pasy i chodniki po obu stronach jezdni.  

czytaj też Chcecie skręcić w Nowym Sączu z Tarnowskiej w Paderewskiego? Ale się zdziwicie 

Przebudowy doczekał się też stuletni wiadukt w Ptaszkowej. Teraz jest trzykrotnie szerszy. Po remoncie są też wiadukty w Grybowie, Siołkowej i Kamionce Wielkiej.

- To nie koniec wszystkich inwestycji -  wyjaśnia Dorota Szalacha, z biura prasowego Polskich Linii Kolejowych. - Teraz za 56 mln złotych prowadzone są prace na torach, na odcinku Grybów – Kamionka Wielka  To kolejny etap remontu trasy, bo dwa lata temu na tej linii została zrealizowana inwestycja za blisko 70 mln zł. Dzięki temu, podróżni korzystają z wygodniejszych peronów w Grybowie, Ptaszkowej i Mszalnicy, a pociągi sprawniej i bezpieczniej jeżdżą zmodernizowanym torem. Bezpieczeństwo zwiększono również na dwudziestu jeden przejazdach  kolejowo-drogowych.

Czytaj też Ciągle zamknięty nowy sądecki dworzec MPK. Coś jest nie tak z tą inwestycją?  

Jak dodaje Szalacha, trwają też prace na szlaku Ptaszkowa – Kamionka Wielka. Obejmują wymianę toru wraz z siecią trakcyjną. Przebudowywany jest też peron na przystanku Mszalnica. Kontynuowane są roboty na dwudziestu dwóch przejazdach kolejowo-drogowych między innymi w Grybowie, Białej Wyżnej, w Ptaszkowej Mszalnicy, Kamionce Wielkiej. Prace na linii kolejowej odcinku Tarnów – Muszyna potrwają do 2023 roku.

[email protected] fot.Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020