Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 stycznia. Imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława
16/11/2020 - 17:45

Korzenna: przebudową tej drogi zainteresowana jest m.in. firma z Wrocławia

Podczas sesji rady gminy w Korzennej, która odbyła się w 30-lecie istnienia samorządu w powojennej Polsce, wójt Leszek Skowron zwracał uwagę na potrzebę modernizacji dróg gminnych. Nie były to puste deklaracje - przez cały rok obserwowaliśmy kolejne, ukończone drogowe inwestycje. I to nie koniec.

Zainteresowanych przebudową drogi łączącej Korzenną z Koniuszową jest aż osiem firm – wszystkie, po spełnieniu odpowiednich wymagań i formalności, wystartowały w przetargu. Zwycięzca może być tylko jeden. O tym, kto ostatecznie podejmie się modernizacji drogi, zdecyduje przede wszystkim zaproponowana cena i jakość świadczonych usług.

Kwota zaoferowana przez uczestników przetargu powinna być zbieżna ze środkami, jakie władze gminy przewidziały na ten cel. Bilans tegorocznych wydatków pokazuje, że na inwestycje drogowe Korzenna przeznaczyła sporą część budżetu.

Czytaj też: Korzenna: zakażonych koronawirusem jest teraz dwa razy więcej

Niespełna kilometrowy i bardzo ruchliwy odcinek drogi przede wszystkim wymaga poszerzenia. Wzdłuż jezdni pojawią się więc bezpieczne pobocza, dopasowane do istniejących zjazdów prowadzących do przydrożnych nieruchomości. Remontu wymaga również odwodnienie. Gmina przewidziała na ten cel kwotę ponad 1,6 mln zł. Złożone w ramach przetargu oferty są zbieżne ze wskazaną przez samorządowców kwotą.

O wykonanie drogi w Korzennej walczą nie tylko firmy z okolicznych miejscowości, ale również z Wrocławia, Dębicy czy Gorlic. Z wstępnych ustaleń wynika, że nowa nawierzchnia ma być oddana do użytku kierowców i mieszkańców na jesień przyszłego roku. (k.kos@sadeczanin.info, fot. Pixabay.com)Dziękujemy za przesłanie błędu